Gateio Borsası Nasıl Kullanılır?

Gateio Borsası Nasıl Kullanılır?

CoinMarketCap’a Göre En iyi 9. Borsa, işlem hacmine göre ise 19. borsa olan Gateio tam 1397 coin bulundurarak bu alanda Hotbit’ten sonra 2. sırada bulunuyor. Binance borsasında ise sadece 391 adet altcoin bulunuyor.

Gateio Borsası çoğu altcoini çok önce listeleyerek yatırımcılara önceden satın alma fırsatı sunuyor. Örneğin Binance’ın son birkaç haftada listelediği JASM, BENQI, MOVR, BNX, CHESS, RARE tokenleri daha önceden Gateio borsasında bulunuyordu. Aynı şekilde SHIB ve daha binance’da bulunmayan birçok Meme tokeni Gateio borsasında bulunuyor.

Gateio Borsasına Nasıl Üye Olunur?

Gateio borsasına Bu linkten üye olabilirsiniz. KYC aşamasını tamamladıktan sonra kripto para ile para yatırıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Gateio borsasında para yatırma ve çekme işlemleri için en uygun coinlerden biri TRX. Özellikle para çekerken TRX diğer coinlere göre oldukça az komisyon kesiliyor.

Gateio Borsası Ön Satışlar

Gateio borsasını popüler yapılan ön satışlarıdır. Birçok altcoini ilk listeleyen ve ilk ön satışını yapan borsa oldu. Gateio ön satışlarına katılabilmek için VIP 1 ve üzeri üyelik gerekiyor. VIP 1 üye olmak için toplam bakiyenin 0.05 BTC olması veya son 14 gündeki GT Token Ortalamasının 100 olması gerekiyor. DAO ile yapılan ön satışlarda VIP üyelik şartı bulunmuyor bu ön satışlar için kullanıcıların 15 gün boyunca DAO tokenlerini kilitlemeleri gerekiyor.

GATE Token

Gateio Borsasının Tokeni olan Gate Token ile kullanıcılar VIP üyelik seviyesini artırabilir ve borsa komisyon ücretlerinden indirim kazanabilirler. Gateio uygulamasında komisyonlar kısmına gelip komisyonları GT Token ile öde seçeneğinizi seçtiğinizde daha az komisyon ödersiniz. Veya daha da az komisyon ödemek istiyorsanız Gate Point satın alıp komisyonu Gate point ile ödeyebilirsiniz. GT Token aynı zamanda BNB coin gibi bir yatırım aracı olarak görülebilir. GT Token son 1 yılda %1228 Son 1 ayda ise %15 oranında artış gösterdi. ATH seviyesi 12.94 dolan olan GT Tokeni şu an fiyatı 6.20 ve ATH seviyesinden %52 aşağıda.

Gateio Borç Alıp Verme

Gateio Borsasında kullanıcılar Gateio Finance’ sekmesinden ellerindeki kripto paraları teminat göstererek borç alabilir veya ellerindeki kripto paraları faiz karşılığında kiralayabilir. Örneğin şu an USDT kiralamak için yıllık faiz %6.93. USDT’lerini kiralayarak yıllık %6.93’lük gelir elde edebilir. ETH için bu oran %3.65 bitcoin için ise yine %3.60 Bu oranlar sürekli değişmektedir. Borç almak için ise BTC, ETH, EOS ve GT coinlerinden birini teminat göstererek bunların %70’ine kadar borç alabilirsiniz. USDT borç alırken yıllık faiz %7.30. Genelde bitcoin fiyatı yükseldiğinde USDT borç verme faizleri yükselir. Ayrıca kullanıcılar şu an için 32 adet coini HODL&Kazan bölümünde stake ederek faiz kazanabilirler.

Gateio Kaldıraç Tokenleri

Gateio Borsa’sının önemli özelliklerinden biri birçok kaldıraç tokeni olması. Kaldıraç tokenleri 5L 3L, 5S, 3S, olmak üzere 4 çeşittir. 5L artışta 5 kat 5S ise düşüşte 5 kat kazandıracak şekilde ayarlanmıştır. Kaldıraç tokenlerinin avantajları likidite olmaması. Kaldıraç Tokenleri ile ilgili detaylı yazımıza bakabilirsiniz.

Gateio Borsası Fon Şifresi Nedir?

Gateio’nun trade etmeden önce sorduğu bir fon şifresi bulunuyor. Bu ekstra özellik sayesinde kullanıcıların kripto paraları daha güvenli hale geliyor. Sadece fon şifresini bilen kullanıcılar o hesapla trade yapabiliyor. Ayrıca Gateio borsasında müşteri hizmetleri oldukça aktif günün 24 saati müşteri hizmetlerine ulaşıp dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz. Kullanıcılarının büyük bir bölümünün Türk yatırımcılardan oluştuğu Gateio Borsası Türkiye’de Binance Borsasında sonra en aktif kullanılan yabancı borsa haline geldi.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓