Gateio Kaldıraç Tokenleri Nedir?

Gateio Kaldıraç Tokenleri Nedir?

Gateio Leverage Tokenleri kullanıcıların spot borsada kaldıraç yapabilmelerine imkan veren varlıklardır. Kaldıraç pozisyonları istatistiksel olarak %90’ın üstünde zararla kapanır çünkü belli bir fiyat değişiminde likit olma(pozisyonun kapanması ve paranın sıfırlanması) ihtimali bulunur. Gateio Kaldıraç tokenleri ise daha düşük riskli ve likit olma ihtimali bulunmayan tokenlerdir.*

ETF Leverage Tokenleri kalıcı sözleşmelerde sabitlenir ve günlük %0,1 yönetim ücreti alınır. Örneğin  ETH3L kaldıraç tokeni ETH’un fiyat artışını 3 ile çarpar aynı şekilde azalışını da 3 ile çarpar. Yani ETH %10 arttığında  ETH3L Tokeni %30 artar. Aynı şekilde ETHL5 (Long) Tokeni 5 kat bir kazanç sağlarken. ETH3S (Short) ve ETH5s Tokenleri de piyasanın düşüşleri karşısında 3 ve 5 kat kazanç sağlarlar. Aynı şekilde de Long Tokenleri Piyasa düşerken 3 veya 5 kat, Short Tokenleri ise 3 veya 5 Kat düşüş gösterirler.

Gerçek zamanlı kaldıraç oranı 3’ü aştığında, düzensiz yeniden dengeleme tetiklenecek ve konum ayarlama mekanizması kaldıraç oranını 2.3’e ayarlayacaktır. Her gün TSİ 03:00’da kaldıraç tokenleri yeniden dengelenir. 3L ve 3S Tokenleri Kaldıraç oranı 1.8’in altına çıktığında veya 3’ün üstüne çıktığında tekrar 2.3’e dengelenir. Aynı şekilde 5L ve 5X tokenlerinin kaldıraç oranı 3.5’un altına indiğinde ve 5’in üstüne çıktığında tekrar 5 e dengelenir.

Son dakika gelişmeler ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi Telegram ve Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

Kaldıraçlı Tokenleri her ne kadar Futures işlemlerinden daha az risk içerse de kripto paraların yüksek volatilitesi sebebiyle risklidirler kaldıraç token alımları kısa vadeli yatırım olarak görülmeli uzun vadeli tutmak için uygun görülmez.

Gateio Borsasında en çok kullanılan kaldıraç tokenleri BTC5L, BTC5S, BTC3L, BTC5L, ETH5L, ETH5S, ETH3S, ETH3L, DOT5l DOT5S, LTC5L, LTC5S tokenleridir. Belli başlı kripto paralar için bulunan kaldıraç tokenler listesine bu linkten bakabilirsiniz.
Gateio Borsasına üye olmadıysanız bu linkten üye olarak kaldıraç tokenleri ön satışlar ve çeşitli fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Üye olduktan sonra TRX Tokeni ile ucuz ve hızlı bir şekilde para gönderebilirsiniz.

*Çok Nadir Durumlarda Kaldıraç Tokenlerinin Değeri Sıfıra Yaklaşabilir.
Yatırım tavsiyesi Değildir

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓