ApeCoin Avalanche Ağına Mı Geçiyor?

ApeCoin Avalanche Ağına Mı Geçiyor?

Ethereum yüksek işlem ücretleri sebebiyle ApeCoin ve Metaverse’i Avalanche ve Flow ağlarına geçmeyi düşünüyor. Otherside Metaverse’i için satılan araziler sırasında 100 milyon dolarlık işlem ücreti ödenmişti.

APECoin bir DAO olduğu için böyle bir taşınmaya topluluk karar verecek henüz böyle bir öneri sunulmasa da bunun ciddi şekilde düşünüldüğü biliniyor. Topluluk şu ana kadar 11 teklifi değerlendirmişti.

ApeCoin’in Avalanche ağına taşınması LUNA coin krizinde ciddi değer kaybeden AVAX’a bir taze kan etkisi yapabilir. Avalanche Ağına daha önce Harmony ağındaki DeFi Kingdoms oyunu taşınmıştı öncesinde JEWEL tokeni çok ciddi bir artış göstermişti. DeFi Kingdoms oyunu şu an hem harmony hem de Avalanche ağında bulunuyor.

Olası bir göç birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Bunlardan en önemlisi Axie Infinity’nin Ronin ağındaki 625 milyon dolarlık hack sorunu ile aynı. Bir ağdan başka bir ağa geçerken ister istemez güvenlik sorunları çıkıyor ve bunu suistimal etmek isteyen birçok hacker pusuda bekliyor.

ApeCoin ve Otherside Metaverse’i başka bir ağa taşınsa bile Ethereum üzerinde kalmaya devam edecek fakat Ethereum ağındaki işlem yükünü ve ücretlerinden kısmen kurtulmuş olunabilir. Bu haber ApeCoin, AVAX ve FLOW fiyatı üzerinde bir artışa sebep olabilir.

25 Mayıs 2022 tarihinde Avalanche ApeCoin Governance Forum’da bir AIP önerisi yayınladı ve ApeCoin DAO’nun bir Avalanche Subnet üzerinde Otherside’ı başlatmasını önerdi. Öneri topluluk tarafından şüpheyle karşılandı ve tepki topladı şu an için karşı çıkanlar çoğunlukta gibi görünüyor.

Son dakika gelişmeler ve fırsatları kaçırmamak için Telegram ve Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓