GMT Coin ve GST Coin Yorum

GMT Coin ve GST Coin Yorum

Son 2 aydır oldukça popüler olan MovetoEarn uygulamalarının başını çeken STEPN 1 milyon indirmeyi geçti. STEPN Tokenleri olan GMT ve GST tokenleri fiyatları ise oldukça oynak ve değişken. bu yazıda STEPN projesinin tokenleri ve NFT’lerini değerlendireceğiz.

STEPN uygulamasının asıl ağı Solana ağıdır fakat tokenleri ve NFT’leri binance Smart Chain’de de bulunuyor. Bu şu anlama geliyor aslında hem Solana ağında GMT, GST ve NFT’leri hem de Binance Smart Chain Ağında GMT, GST ve NFT’leri bulunuyor.

GST Tokeninin sürekli düşmesinin sebebi ise iki GST Tokeninin de Arzlarının her gün artması.

GST ve GMT Tokeni düşüşünü sürdürüyor fakat GST tokeni ciddi ölçüde düştü. Oyuncular GST Tokeninin düşmesindeki zararı azaltmak için GST Short Tokeni satın alabilirler. GST Short Tokeni Gateio Borsasında bulunuyor. Bu Linkten Gateio Borsasına üye olarak GST 3S Short Tokeni satın alabilirsiniz

Veya GST Tokenini FTX borsasında short pozisyonu açabilirsiniz. Bu linkten FTX Borsasına üye olabilirsiniz


Gateio Borsasında da GST Tokeni alıp satmak veya yatırmak için bu linkten üye olabilirsiniz. (Yatırırken Hangi ağdan yatıracaksanız onu seçmeniz gerekiyor.)


Son dakika gelişmeler ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi Telegram ve Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

GST Tokeni 24 Haziran 2022’de %8 düşüş gösterdi GST Tokeni düştükte NFT ayakkabılarının değeri de düştü. GST Tokeninin arzı sürekli arttığı için değeri de düşmeye devam ediyor.

26 Mayıs 2022’de twitter’da yapılan açıklamayla STEPN 15 Temmuz 2022’de Çin’deki kullanıcılara hizmet sağlamayı durduracağını açıkladı. Çin’de STEPN uygulaması Android ve Appstore’da olmamasına rağmen kullanıcılar VPN ile uygulamayı kullandıkları STEPN artık buna izin vermeyeceği iddia edildi. Haberin etkisiyle GMT ve GST Tokenleri belli bir seviyede düşmüştü özellikle GMT Tokeni yaklaşık %35 düşmüştü sonrasında kısmen toparlasa da Ödül tokeni GST toparlayamadı. Solana ağındaki GST tokeni % 22 düşerken Binance Smart Chain ağındaki GST Tokeni %65 düşmüştü. Sonrasında GST Tokeni düşüşe devam etti 18 Haziran 2022’de GST Tokeni 0.22 dolar iken GMT Tokeni ise 0.588 dolara kadar geriledi.

Binance Smat Chain Ağındaki NFT Fiyatları şu an minimum 0.83 BNB (158 dolar) Solana Ağındaki NFT’ler ise minimum 4 SOL (120 dolar) değerinde. GMT fiyatı her iki ağ için aynıyken oyunun ödül tokeni GST’nin fiyatı Binance Smart Chain’de 0.29 dolar iken Solana ağında ise yaklaşık 0.22 dolar. NFT’ler arasındaki fark ve tokenleri arasındaki fark dengelenmiş durumda.

GMT Token

GMT Tokenine baktığımızda 29 nisanda 4 doları gördükten sonra %72’lik bir düşüşle 1.15 dolara gerilemiş. GMT Tokenin toplam arzı 6 milyar olup şu an sadece 600 milyon adedi (%10) dolaşımda. Bu arzın bu arzın sadece 56 milyonu BSC ağı üzerinde geriye kalanı ise Solana ağında. GMT Token 30 level’den sonra kazanılmaya başlanacak fakat henüz şu an GMT Tokeni kazanılmıyor. Ağustos 2022’de sonra oyunda GMT dağıtılması bekleniyor.

GST Token

STEPN’in Ödül tokeni GST Tokeninin sorunu arzının sınırsız olması ve Solana Ağındaki fiyatı 3 dolar iken BSC ağındaki şu anki fiyatı yaklaşık 10 dolar. Solana ağındaki GST Tokeni 9 dolara ulaştıktan sonra ciddi bir düşüşle 3 dolara kadar geriledi. BSC ağındaki GST tokeni ise mayıs ayı başında 38 dolara kadar çıkmıştı an itibariyle 9.89 dolar. BSC ağındaki GST Token fiyatına PancakeSwap borsasından takip edebilirsiniz. Binance Smart Chain Üzerindeki NFT’ler Solana ağındaki NFT’lere göre oldukça pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Solana ağındaki GST Tokeninin arzını bu linkten takip edebilirsiniz.

NFT fiyatları GST Token fiyatı ile ilişkili olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz GST Tokeninin arzının sınırsız olması fiyatında düşüşe sebep olabilir. GST Token arz dağılımına baktığımızda ise Solana ağında
470,406 adet cüzdana sahip olduğunu yaklaşık 51.4 milyon tokenin %80’i top 10 cüzdanda bulunuyor (arzın dolaşımda olmayan kısmı ilk cüzdanda) BSC ağındaki GST Tokeni ise sadece 6,356 adet cüzdana sahip ve yaklaşık 30 milyon adet GST bulunuyor. BSC ağındaki tokenlerin %94’ü ise ilk cüzdanda bulunuyor bunun da oldukça riskli olduğunu söyleyebiliriz.

Bu linkten Gateio Borsasında üye olarak Solana Ağındaki GST Tokeni alabilirsiniz veya GTS tokenlerinizi gönderebilirsiniz.


BSC Ağındaki GST Tokeni ise PancakeSwap ve MEXC Borsasında bulunuyor

GST ve GMT Tokenleri Hakkındaki Videomuzu İzleyin

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓