LUNA Airdrop Tarihi Belli Oldu LUNA Coin Airdrop Ne Zaman?

LUNA Airdrop Tarihi Belli Oldu LUNA Coin Airdrop Ne Zaman?

UST stabil coin krizi sebebiyle fiyatı neredeyse sıfırlanan LUNA için Do Kwon’dan Airdrop teklifi yapıldı. Teklife göre şu an var olan LUNA ağı LUNA Classic olarak adlandırılacak ve tokeni de LUNC olarak değişecek LUNC tokeni sahipleri ise hardforktan sonra yeni ağın tokeni olan LUNA tokeni kazanacak.

Do KWON Luna ekosisteminin UST’den daha fazlası olduğunu söylyerek başlağıdı twitter paylaşımında teklifin kabul edilmesi halinde hardfork’un 27 Mayıs 2022’de gerçekleşeceğini söyledi. Yeni forktan UST sahipleri de yararlanabilecek. Her ne kadar öneri sunulmuş olsa da şu ana kadar topluluğun büyük kısmı öneriyi kabul etmemiş gibi görünüyor. Topluluk yeni ağdan çok LUNA Token yakımını istiyor.

Yeni LUNA Tokeninin toplam arzı 1 milyar adet olacak. %25’i topluluk havuzu ve yönetişim için, %1’i Temel Geliştiriciler acil durum için, %4’ü Temel geliştiriciler için (1 yıldan sonra kilidi açılmaya başlayacak) %35’i saldırı öncesi LUNA tutan hesaplara, ( 1 yıl boyunca kilitli olmak üzere) 10% – Luna holderlarına, (%10’u lansman sırasında dağıtılacak kalan %90’ı ise 2 yıl boyunca kilitli kalacak) 25% – UST holderlarına (%10’u lansman anında kalanı ise 2 yıllık sürenin ardından dağıtılacak.)

Terra 2. canlandırma planını açıkladı. 13 Mayıs 2022 TSİ 20:00 civarında Terra CEO’su Do KWON Terra Ağının Arz 1 milyar olmak üzere yeniden dağıtım gerçekleştireceklerini açıklamıştı fakat daha sonra 2. canlanma planı açıklandı. Binance’in Fork’u destekleyebileceğinin sinyalini verdi LUNA yükselişe geçti.

Binance “Binance’den etkilenen kullanıcılara mümkün olan en iyi tedaviyi sunmayı amaçlayan kurtarma planı üzerinde Terra ekibiyle yakın bir şekilde çalışıyoruz. Daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam edin.” açıklamasını yaptı.
Topluluk havuzu: %30 ● $LUNA sahiplerine saldırı öncesi: %35 ● Saldırı öncesi AUST sahipleri: %10 ● Saldırı sonrası $LUNA sahipleri: %10 ● Saldırı sonrası $UST sahipleri: %15 dağıtılacak.
Detaylar için bu linke bakabilirsiniz.

Pre Attack tarihi 2022.05.07 23:00:04 +8 GMT
Hard Fork Tarihi 2022.05.27 03:59:51+8 GMT

Son dakika gelişmeler ve fırsatları kaçırmamak için Telegram ve Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓