Ethereumda Düşüş Devam Eder Mi?

Ethereumda Düşüş Devam Eder Mi?

Ethereum 15 eylül’de gerçekleşen Merge’den sonra yoğun bir şekilde düşüş trendi yaşadı tepe yaptığı 8 eylülden itibaren BTC karşısındaki başlayan düşüşü Merge’den sonra da devam etti ve BTC karşısında yaklaşık %20’lik bir düşüş yaşadı.

Ethereum’un Merge’den önceki artışına baktığımızda 13 temmuzdan başlayan BTC karşısında %60’luk bir artış görüyoruz. ETH Merge öncesi BTC karşısında ciddi oranda arttığı için son haftadaki düşüş cok anormal değil.

Coinshares’in 19 eylül 2022’de yayınlanan raporuna göre kurumsal firmalar 15.4 milyon dolarlık ETH satarken 17.4 milyon dolarlık bitcoin alımı gerçekleştirdi. Kurumsalların bu satışı daha büyük satışları da tetiklemiş olmalı ki Ethereum fiyatında düşüş gözlemledik.

ETH/BTC karşısındaki grafiğe baktığımızda 0.50 Fibonacci seviyesinden dönüş yapmış görünüyor. Dönüşün onaylanması için 0.07 BTC seviyesinin üzerinde kalması gerekli.

Ethereum Proof of Stake mekanizmasına geçerek madencilik aktivitesini sıfırladı ve üretilen ETH miktarı oldukça düştü. Uzun zamandır ETH yakıldığı için ETH arzı Ethereum POW’a göre çok daha az arttı. Merge’den bu yana POW devam etseydi 55 bin ETH dolaşıma katılacakken bu rakam POS sayesinde sadece 3131 ETH.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓