DENT Coin Yüzde 100’den Fazla Arttı Sebebi Ne?

DENT Coin Yüzde 100’den Fazla Arttı Sebebi Ne?

2021 Boğasının önemli performans gösteren altcoinlerinden biri olan DENT 28 Aralık 2022 TSİ 19:53’de 1 dakika içerisinde %127’lik bir artış göstermiş daha sonrasında tekrar artışın başladığı seviyeyi düşmüş sonrasında da son 24 saatte %37’lik bir artış göstermiş durumda.

DENT Tokeni kullanıcılaron kullanmadıkları mobil verileri başka kullanıcılara satmasını sağlayan bir projenin para birimidir. Kullanıcılar dünya üzerindeki herhangi bir mobil kullanıcısına DENT platformunun sağladığı market üzerinden belli bir ücret karşılığında veri satabilir.

DENT’in Twitter hesabına baktığımızda herhangi bir paylaşım veya duyuru görmüyoruz bugünkü artışın sebebi yüklü bir alım ve satım yapılmasıdır. Çok kısa sürede olan artış ve düşüşün muhtemel sebebi herhangi bir platformun market maker’ı yani piyasa yapıcısının bir işlemi gibi görünüyor. Eğer bir firma veya bir kurum tarafından yapılan bir alım olsaydı DENT fiyatı bir dakika içinde tekrar aynı seviyeye düşmezdi.

DENT’in bu ani yükselişine PUMP grupları da sebep olmuş olabilir ciddi bir manipülasyon olduğu görülüyor. DENT bir ERC tokeni olduğu için kimlerin en çok DENT tokenine sahip olduğunu görebilirsiniz. Binance Borsa’sı DENT arzının %50’den fazlasına sahip.

DENT Ocak 2018’de ATH seviyesine ulaşmış olup şu an bu seviyeden %99.2 aşağıda bulunuyor. Son 1 yılda da DENT %81.7 oranında düşmüş durumda. DENT eski bir token olduğu için arzının çoğu dolaşımda fakat dağılımı homojen değil bu yüzden uzun vadeli yatırım için riskli.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓