IMPT Coin Nedir? IMPT Coin Yorum

IMPT Coin Nedir? IMPT Coin Yorum

IMPT, işletmelerin ve bireylerin verimli, güvenli ve şeffaf bir ürün ile karbon ayak izlerini azaltarak çevreye duyarlı hale gelmelerine yardımcı olur. IMPT Tokeni ise platformun native tokenidir.

Karbon Ticareti: firmaların, ülkelerin arasında yapılan karbon salınmasını azaltmayı amaçlana bir tür ticarettir. Karbon salınımı limitin altında olan firmaların sertifikalarını satın alarak şirketler çevreye dolaylı olarak katkıda bulunur ve karbon salınımını engelleyen sektöre teşvikte bulunur. IMPT de bu karbon ticaretini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Firmanın hedefi, sürdürülebilir bir kalkınma için herkese kolay bir çözüm sunmaktır. Blok zincirini temelli platform, mükerrer sayımı ve dolandırıcılığın önüne geçerken firmaların karbon kredisi satın almalarına, satmalarına veya kullanımdan kaldırmalarına imkan sunar.

IMPT Tokeni 15 Aralık 2022’de ATH yapmış olup şu an bu seviyeden %3.9 aşağıdadır. IMPT Tokeninin şu an bulundugu borsa sadece Uniswap olup 1 milyon doların üstünde günlük hacime sahip. Yaklaşık 10 gün gibi kısa bir sürede Ethreum Ağı üzerinde 18182 adet cüzdan ile 48,823 işlem gerçekleştirmiş bulunuyor.

Aralık 2022’de piyasaya giriş yapan IMPT Tokeninin toplam arzı 2,761 milyar adet olup top 10 cüzdanının sahip olduğu arz miktarı %66.78 bu tokenlerin %50’sinden fazlası ise kilitli durumda. O yüzden dağılımının homojen ve iyi olduğunu söyleyebiliriz.

İrlanda menşeili proje IMPT’nin belli zamanlarda bağlı perakendeci onaylı markalarından AEG, Everlast, Decathlon, Hugo Boss, Eloctrolux, Lego, Microsoft, Booking.com, Samsung gibi firmalar bulunuyor.

IMPT Tokeni ilk olmayan bir ön satışının ardından 1 Ocak 2023 TSİ 13:00’da Gateio Borsasında listelenecek.
Bu linkten Gateio Borsasına üye olarak IMPT Tokenini veya 1500’den fazla tokeni alabilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓