Bu Coinler Piyasa Düşerken Arttı

Bu Coinler Piyasa Düşerken Arttı

FTX ve Alameda Research’in iflasını açıklamasıyla başta FTT olmak üzere Solana, NEAR, HNT, LDO ve IMX gibi direkt olarak FTX ile ilişkili olan projeler ciddi oranda düştü. Fakat bazı coinler de yükselişe geçti. Genelde DeFi platform tokenleri ve eski coinlerde bir yükseliş ve piyasadan pozitif ayrışma durumu söz konusu.

Ethereum

Solana, Near gibi Ethereum’un rakibi olan Layer 1 projeleri düşüş yaşarken Ethereum yükselişe geçti. Ethereum’un yükselişe geçmesini en önemli sebebi rakipleri olan projelerin değer kaybetmesi ve DeFi ekosisteminin neredeyse büyük ölçüde Ethereum’a kalması. Diğer bir sebebi ise merkezi borsalarda DeFi’ye olan akış.

Litecoin (LTC)

En eski coinlerden biri olan LTC son 24 saatte Bitcoin karşısında %8 artış gösterdi. Litecoin son dönemde popülerliğini kaybetmiş ve oldukça değer kaybetmiş olmasına rağmen eski coin olması ve dağılımının homojen olması sebebiyle bir çıkış gösterdi.

DYDX

Geçtiğimiz sene dev bir Airdrop ile piyasaya giriş yapan DYDX Merkeziyetsiz borsası, FTX’in iflas etmesi sonrası kullanıcıların odak noktası haline geldi. DYDX, Bitcoin karşısında son 24 saatte %19 artış gösterdi. Bu artışa rağmen 30 eylül 2021’deki ATH seviyesinden %93 aşağıda bulunuyor. DYDX Tokeni ilerleyen günlerde DEX’lerin daha da popüler hale gelmesiyle daha da yükselebilir.

UNI

Yine Ethereum Ağındaki bir Merkeziyetsiz borsa olan Uniswap’ın tokeni UNI merkezi borsalardan çekilen para sebebiyle yükselişe geçti UNI tokeni son 24 saatte Bitcoin karşısında %11 yükseldi.

XCN

Bulut blok zinciri teknolojisi Chain, tokeni XCN Bitcoin karşısında %17 artış gösterdi. XCN Tokeni yükselişe rağmen ATH seviyesinden %73 aşağıda. XCN Tokeninin toplam arzının %90’ı top 10 cüzdanda bulunuyor bu yüzden riskli.

VGX

FTX Borsasının 1.4 milyar dolar teklif ile satın aldığı Voyager platformu teklifleri yeniden açtıklarını duyurduktan sonra VGX Tokeni %60 yükseldi. VGX Tokeni bu yükselişinden sonra 2018’deki ATH seviyesinin %97 aşağısında bulunuyor. Top 10 cüzdanda arzın ise %89’u bulunuyor bu yüzden uzun vadeli yatırım için riskli.

DEXE

DeFi varlık yönetim platform tokeni DEXE BTC karşısında son 24 saatte %17 arttı artışa rağmen Mart 2021 ATH seviyesinden %91 aşağıda.

YFII

Başka bir DeFi platform tokeni YFII BTC karşısında %13 artmış durumda, 2020 Ağustos ATH seviyesinden %78 aşağıda.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓