Bu tokenlerden Uzak Durum FTX’in Yatırım Yaptığı Coinler

Bu tokenlerden Uzak Durum FTX’in Yatırım Yaptığı Coinler

İflasın eşiğine gelen FTX borsası 8 milyar dolarlık bir likiditeye ihtiyacı olduğunu yoksa iflas edebileceğini duyurdu. Binance FTX Borsasındaki sorunun tahmin ettiklerinden de büyük olduğunu bu yüzden kurtarmak için denediklerini fakat vazgeçmek zorunda olduklarını açıkladı.

Alameda Research ve FTX Borsası’nın en büyük yatırımları arasında kendi borsa tokeni FTT, Solana, LDO, Bit, GMT, NEAR, SRM, RNDR, GOG ve UNI gibi tokenler bulunuyor.

CryptoQuant’ın zincir üstü verilerine göre Alameda Research’in cüzdanında %60 USDC, %22 BIT, %8 WBTC, %2.28 FTT, %2 LDO, %1.65 SRM %0.73 RNDR, %0.67 GOG, %0.54 UNI %1.99’unu da diğer tokenler oluşturuyor. Fakat bu Alameda’nın cüzdanı FTX’in sahip olduğu varlıkların büyük kısmını FTT Token oluşturuyordu düşüş başlamadan önce Coinbase’in belirttiğine göre 3.36 milyar dolarlık FTT Tokeni ve 1.2 milyar dolarlık da SOL tokeni bulunuyordu. FTT Tokenlerini ve diğer varlıkları teminat göstererek alınmış 8 milyar dolara yakın da borç bulunuyordu.

Solana Validatörleri 1 milyar dolara yakın SOL Tokenlerini unstake etmişti açılışa 24 saatten az bir zaman var fakat Solana Labs unstake edilen 50 milyon SOL’den 28.5 milyon adedinin yeniden stake edildiğini açıkladı bu bir nebze iyi bir haber olsa da unstake edilecek tokenlerinleri açıldığında satış baskısı oluşturabilir.

Ayrıca Aptos Ekosisteminden de FTX ve Alameda’da APT Tokeni olmadığı açıklaması geldi. APTOS yatırımcılarından olsa da APT tokenleri 1 yıl kilitli olduğu için satma ihtimali yok.

FTX Borsasını en son ABD Adalet Bakanlığı İncelemeye aldı. FTX Borsasının iflas etme ihtimali oldukça yüksek olduğu için bulundurduğu tokenler daha da değer kaybedebilir.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓