Bitcoin 3 Saatte %15lik Artışla 40 Bin Dolara Dayandı

Bitcoin 3 Saatte %15lik Artışla 40 Bin Dolara Dayandı

25 temmuz gecesi Bitcoin TSİ 23:00 ile 04:00 arası %15 lik bir artış göstererek 39700 doları gördü. 03:58 04:02 arası 5 dakikada ise yaklaşık %9 artış gösterdi. Bu da Bir kurumun veya az sayıda kişinin yüklü alım yaptığını gösteriyor.

Bitcoin bu güçlü artışı karşısında Bitcoin dominansı artarken altcoinlerde BTC karşısında düşüş gözlemlendi. Ethereum bitcoinin %15 lik artışına karşı %9 luk bir artış gösterdi. Genelde Bitcoinin ani yükselişlerinde ve düşüşlerinde Bitcoin dominansı yükselir ve altcoinler bitcoin karşısında değer kaybeder fakat bu ani çıkış durulduğunda altcoinlere artış olarak yansır.

En son artışta olan kripto paraların daha da artması beklenebilir. Bunlar ALICE, AXS, THETA, ENJ, BTT.

Hafta içi JP Morgan’in müşterilerine kripto para hizmeti sunacağı haberi ve dün Amazon’un kripto para ödemelerini kabul edeceği hatta kendi kripto parasını çıkaracağı dedikoduları piyasaya olumsuz yansıdı. Amazon’un kripto para uzmanı iş ilanı bu dedikoduların fitilini ateşlemişti.

Bitcoin borsalarında arzın azaldığı biliyordu ve muhtemelen kurumsal firmaların hamleleri ve olumlu haberlerle bitcoin tekrar yükselişe geçti. El Salvador Haberi de Bitcoinin fiyatını 41 bin dolara kadar çıkarmış fakat bitcoin bu bölgede tutunamamıştı. Bu artışın kalıcı ve yeni bir trend olduğunun onaylanması için bitcoinin fiyatının 40 bin dolar üzerine çıkması ve orda kalıcı olması gerekir.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓