NFT Tokenlerinden Sonra Bu DeFi Tokenleri Yükselişe Geçti

NFT Tokenlerinden Sonra Bu DeFi Tokenleri Yükselişe Geçti

Birkaç haftadır devam eden NFT oyun tokenlerinin artışı durulmuş bitcoinin fiyatının hızlı artışıyla DeFi Tokenlerinin yükselişi başladı. Bunun sebebi piyasa olumluya döndüğünde kullanıcılar Tokenlerini Merkeziyetsiz finans borsasına yatırarak token bazlı faiz almaya çalışmaları.

Son 24 Saatte En çok artan DeFi Tokenleri (XVS) %80 Strike (STRK) %61 Venus , Reserve Rights (RSR) %31 ThorChain (RUNE) %29, ANKR %28 KAVA %27 Daha büyük Market Capli Tokenlerde ise AAVE %18, Terra LUNA %13, Uniswap (UNI) %13, Chainlink (LINK) %19, RV %13, AVAX %12, COMP %12 Artış Gösterdi. COMP ve AAVE marketin olunlu devam etmesi durumunda daha da yükselebilir.

Grayscale’in baz alarak yatırım yaptığı coindesk’in DeFi İndeksi son 24 Saatte %12 artış göstererek 521 dolara yükseldi. Coindesk DeFi İndeksi DFX’i oluşturan DeFi tokenlerinin başında %48 oranında UNI, %12 oranında AAVE, %10 i le COMP geliyor.

Dün gece saatlerinde 39800’den dönüş yapan bitcoin akşam saatlerinde 39500 ile tekrar üst direnci test etti. 40 bin dolar psikolojik direncin kırılması halinde bitcoin 45 dolara hızlıca ulaşabilir bu da yeni bir boğa sezonunun başlangıcı olur.

CryptoQuant verilerine göre Ethereum bitcoinden daha çekici görülüyor. Bunun sebebi ETH arzının bitcoin arzından daha hızlı azalması. Eğer yeni bir boğa rallisi başlayacaksa Arz şoku fiyatlara yansıyacaktır. Ayrıca Ethereum’un uzun vadede Prof of Stake’e geçişi ETH arzını azaltacak başka faktörülerden biri. Vitalik Buterin POF’a geçişin 2021 sonu veya 2022 başı olarak belirtti.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓

One thought on “NFT Tokenlerinden Sonra Bu DeFi Tokenleri Yükselişe Geçti

Comments are closed.