Lens Protocol Nedir? Lens Protocol Airdrop

Lens Protocol Nedir? Lens Protocol Airdrop

Lens Protocol, merkeziyetsiz bir web3 platformu oluşturma hedefiyle 2022 yılında başlatılan bir projedir. Bu protokol, Web3 üzerine kurulu açık kaynaklı ve birleştirilebilir bir sosyal grafik sistemidir ve Polygon blockchain üzerine inşa edilmiştir. Projenin ana hedefi, geliştiricilere Web3 tabanlı sosyal medya platformları ve profilleri oluşturma ve topluluklarıyla olan bağlantıları üzerinde kontrol sahibi olma fırsatı vermektedir.

Lens Protocol, sosyal medya platformları ve toplulukları merkezi bir kontrol olmaksızın bağımsız olarak oluşturmanıza izin veren bir sosyal grafik olarak işlev görür. Merkezi sosyal medya şirketlerinin aksine, Lens Protocol’ün kaynak kodları açıktır, bu da herkesin üzerine inşa etmesine izin verir.

Lens Protocol üzerinde bulunan Lenster, Lenstube ve profillerin temsil eden Lensfrens sayfaları bulunuyor. Ayrıca uygulama olarak da Phaver uygulaması bulunmakta. Şu an Lens Protocol’da 17 uygulama bulunuyor işte bunlardan en popülerleri.

  • Lenster Twitter benzeri bir platform kullanmak için NFT gerekiyor.
  • Phaver İnstagram benzer uygulama NFT gerekmiyor davet kodu gerekli. (coinkritik38)
  • Lenstube Lens Protocol’ün video uygulaması.
  • LensPlay Video paylaşım sitesi

Lens Protocol Haziran ayında 15m dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Yatırım yapan firmalar arasında Blockchain Capital, Varian, A.Capital Ventures, dao5, Global Coin Research gibi firmalar ve bazı bireysel yatırımcılar bulunmakta.

Lens Protocol’den tatmin edici bir airdrop bekleniyor bu Airdrop kriterlerinden en önemlisi muhtemelen Lens Handle denile NFT sahiplerine yapılacak. Bu NFT’ler Opensea’de bulunuyor ve flor fiyatı şu an 0.1 ETH.

Lens Protocol, Web2’nin sosyal medya platformlarındaki sorunları çözmek için tasarlanmıştır. Bu sorunlar arasında merkezi şirketler tarafından kontrol edilen katı otonomi, hesapların herhangi bir zamanda askıya alınabilmesi ve içerik ve yorumların moderasyonu yer alır. Lens Protocol ile herkes kimliğini kontrol eder ve içerik üzerinde tam kontrole sahiptir. Kendi sosyal grafiğinizi oluşturabilir ve topluluğunuzu kontrol edebilirsiniz. İçeriğinizi başkalarının yansıtabileceği şekilde sahipliğiniz altında tutabilirsiniz. Ayrıca, protokol içindeki bir sosyal medya platformundan diğerine topluluğunuzun üyelerini aktarabilirsiniz. Bu, yeni bir sosyal medya platformuna geçtiğinizde yeni takipçiler edinme zorluğunu ortadan kaldırır. Lens Protocol üzerinde inşa etmek, platformunuzu ve topluluğunuzu tamamen kontrol ettiğiniz anlamına gelir, bu nedenle herhangi bir merkezi otorite sizin profilinizi kapatamaz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓