Ethereum Neden Düşüyor? Düşüş Devam Eder Mi?

Ethereum Neden Düşüyor? Düşüş Devam Eder Mi?

Piyasaların düşmeye devam etmesiyle beraber en büyük ikinci kripto para Ethereum düşüşünü sürdürüyor fakat son dönemde Bitcoin karşısında da ciddi oranda değer kaybetti. Ethereum 1500 dolar seviyesine gerilemesinin yanı sıra Bitcoin karşısında da uzun zamandı 0.06 seviyesini de kaybetti.

Ethereum’daki bu düşüşün sebebinin yaklaşan hard fork olduğu belirtiliyor geçen sene gerçekleşmesi beklenen Proof of Stake değişimi 2022 temmuz ya da ağustos ayında gerçekleşecek. Bu düşüşün sebebini Tobby.ETH FTX borsasının yatırım firması  Alameda Research’in ETH havuzlarındaki likidite havuzlarında sorun çıkararak ETH fiyatını düşürmeyi hedeflemesi olduğunu söyledi. FTX Borsa’sının Ethereum’un en büyük rakibi Solana’ya yatırım yaptığı biliniyor.

Kahin trader Peter Brandt Ethereum için 1200 fiyat tahmini yaptı. Tahmin sırasında Ethereum fiyatı 1753 dolardı gün itibariyle 1500 doların altına inmiş görünüyor.

Ethereum İçin Önemli Seviyeler Ne?

ETH’nin fiyatını BTC ile kıyaslamak şu an için daha doğru olur 2021 boğa rallisi başladıktan sonra Bitcoin karşısında büyük yükseliş gösteren ETH şu an tekrar 2021’nin başındaki seviyelere yaklaşıyor. şu an BTC karşısında 0.053 seviyesinde bulunan ETH mart 2022 seviyesi olan 0.046 seviyesine düşmesi halinde %13 Şubat ayındaki seviye olan 0.030 seviyesine gerilemesi halinde ise %40’luk bir düşüş yaşayabilir.

Bu zaman zarfında BTC’de beklemek mantıklı çünkü hard fork’a kadar belirsizlik devam edecek ve bu belirsizlik fiyatı daha da düşürebilir hard fork’tan sonra ise ETH’nin fiyatında tekrar yükseliş görebiliriz.


Son dakika gelişmeler ve fırsatları kaçırmamak için Telegram ve Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓