Enflasyon Açıkladı Bitcoinde Düşüş Devam Eder Mi?

Enflasyon Açıkladı Bitcoinde Düşüş Devam Eder Mi?

13 temmuz 2022’de Amerika Birleşik Devletlerinde Enflasyon verisi %8.8 beklenirken %9.1 açıklandı enflasyonun beklentiden yüksek çıkması NASDAQ’da %1.80 düşüşe sebep olurken Bitcoin 19 bin doların altına geriledi.

Enflasyon verisi epeyce süredir beklentinin altında çıkması FED’in faizleri daha çok artırmasına sebep olabileceği için piyasada satışa sebep oluyor. 26-27 temmuz’daki FED toplantısında beklenti FED’in %1 oranında faiz artırması ve piyasa bu faiz artırımını fiyatlamış görünüyor.

Temmuz ayındaki toplantıdan sonra bir sonraki toplantı eylül ayında 2 ay boyunca toplantı olmayacağı için faiz artırımının %1 olması beklenebilir.

Bitcoin için önemli seviyeler olan 22500 direnci ile 18850 desteği takip edilmesi gerekli 18850’nin üstüne kapanması hallinde bitcoin alımı yapılabilir altına düşmesi halinde ise bir sonraki destek seviyesi ise 18 bin dolar bu seviyenin altındaki kapanışlar düşüşü derinleştirebilir.

Bitcoin için kritik günler 26-27 temmuz tarihlerindeki FED’in açıklayacağı faiz kararı ve SEC’in 30 ağustos 2022’de açıklayacağı Spot ETF kararı. Ark Invest’in Spot ETF’in kararının onaylanması durumunda Bitcoin’de kısa süreli bir ralli görebiliriz.


Ön Satışlar ve Yüksek Potansiyelli Tokenler için Telegram ve Twitter‘dan bizi takip edebilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓