Bu anlaşma ile AVAX Yükselişe Geçti

Bu anlaşma ile AVAX Yükselişe Geçti

Son dönemin suskun katman 1 çözümü Avalanche 11 Ocak 2023’te açıkladığı AWS (Amazon Web Services) partnerlik ile yükselişe geçti. AVAX açıklamadan 1 saat sonra %15 yükselmiş durumda.

Amazon’un yan kuruluşu olan AWS, Avalanche’ın altyapısını ve dApp ekosistemini, tek tıklamayla düğüm dağıtımı da dahil olmak üzere tam olarak destekleyip ve bu yüksek uyumluluk kullanım senaryoları için en iyi araçları sunmayı hedefliyor.

AVAX 2021’in en çok yükselen kripto paralarında biri olmasına karşın 21 Kasım 2021’deki ATH seviyesinden %91.2 oranında düşüş gösterdi. Bu anlaşma ile birlikte yükselişe geçen AVAX son dönemdeki durgunluğunu az da olsa telafi edebilir.

AVAX’ın grafiğine baktığımızda bugünkü yükselişiyle 11 Aralık seviyesindeki direnci test etmiş görünüyor. Bu seviyeyi geçerse sonraki direnci 16 dolar bir sonraki direnç ise kasım ayındaki loka tepe olan 20 dolar seviyesi bu seviye kısa vadede en iyi senaryo olarak karşımıza çıkıyor.

AVAX’ın ETH ile oldukça korelasyon içinde olduğunu kabul edersek ETH’nin son dönemde Bitcoin karşısında yükselişi bir düşüş getirebileceği için AVAX’ın yükselişinden yatırımcıların kar satışı yapma ihtimallerinin olduğunu söyleyebiliriz. AWS’nin daha önce VeChain, Arpa ve Casper Coin gibi birçok kripto para projesiyle partnerlik duyurduğunu hatırlatalım.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓