Bitcoinde Düşüş Ne Zaman Biter?

Bitcoinde Düşüş Ne Zaman Biter?

Bitcoin’in Kasım ayında ATH ile başlayan düşüş trendi sonucu 17 bin dolara kadar geriledi şu an fiyatı 23 bin doların üzerinde olsa da düşüş trendinin hala devam ettiğini söyleyebiliriz.

FED’in faiz artırımı ve Ukrayna Rusya Savaş’ı sebebiyle Amerikan Borsa’sı ve Bitcoin‘de yaşanan düşüş son haftalarda bir nebze olsun toplarlarsa da hala yatırımcıların büyük çoğunluğu zararda.

Bitcoin için en önemli göstergelerden biri olan Fibonacci seviyelerine baktığımızda 2021’in Kasım ayında başlayan büyük düşüş trendi diğeri ise 14 temmuz 2022’de başlayan küçük yükseliş trendini görüyoruz. Fibonacci’ye göre Bitcoin büyük düşüş trendini kırabilmesi için 49500 dolar seviyesine ulaşması gerekiyor. 30 bin dolardan başlayan düşüş trendinin kırılması için ise Bitcoin’in 26500 doların üzerinde kalması gerekli.

Ayrıca şu an Bitcoin’in 30 bin dolardan düşüşündeki Fibonacci kritik seviyesi 0.382 olan 24 bin dolar civarından aşağı doğru sektiğini görüyoruz. Bu seviyeyi aşamazsa Bitcoin 20 bin dolara doğru yol alabilir.

2023’de düzelmesi beklenen makro ekonominin Bitcoin üzerinde olumlu etkisinin olması bekleniyor. 27 Temmuz 2022’de FED açıklayacağı faiz artırımı önemli bu tarihten sonra eylüle kadar FED toplantısı yok.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓