Bitcoinde Boğa Sezonu Bu Fiyatı Geçince Gelecek

Bitcoinde Boğa Sezonu Bu Fiyatı Geçince Gelecek

Bitcoin’de beklenene Boğa sezonunun ne zaman geleceği en çok sorulardan biri. Bitcoinde şu an ayı sezonunda olduğumuz birçok kişi tarafından kabul edilmiş durumda. Büyük çoğunluk ise düşüşün bittiğini birikim aşamasında olduğumuzu söylüyor.

Bitcoin uzun zaman sonra temmuz 2022’de aylık grafikte net bir yükseliş gösterdi. Geçtiğimiz sene temmuz 2021’de de yükselişe geçmiş daha sonrasında Kasım ayına kadar bir yükseliş görmüştük. Bitcoin’in 2024 Mart ayında gerçekleşmesi beklenen Halving’i ise birçoklarına göre Önümüzdeki Boğa için belirleyici tarih olacak.

2020 Halving’inden sonra Bitcoin fiyatı yükselişe geçti ve boğa başladı. O tarihten önceki Covid düşüşü ve Amerikan Hükümetinin para basımı sonucu Borsalarda da başlayan boğa rallisi ile Bitcoin oldukça fazla yükselmişti.

Bitcoin’in 2021 Kasım ayından bu yana düşüş trendinin kırılması ve Boğa sezonunun onaylanması için düşüş trendinin Fibonacci 0.618 seviyesinden kırılması gerekiyor. Bu seviye de grafikte görüldüğü gibi 49300 dolar. Bitcoin Bu seviyeyi geçip 50 bin dolar üzerinde kalabilirse yeni bir boğa rallisinden bahsedebiliriz.

DOW Teorisine göre bakacak olursak da düşüş trendinde bir önceki tepe 48200 dolar civarı bu bitcoin dönüş yapıp 17500 bin dolara kadar gerilediği seviye bu seviyede kritik belirleyici özelliğe sahip. Fibonacci seviyesi ile hemen hemen aynı seviye.

Boğa Rallisinin başlama tarihi FED’in faiz artırımını ne zaman azaltacağı ve Amerika Enflasyon verileri ışığında belirlenecek. 2023’ün sonu veya 2024’ün başında olması muhtemel.. Dünyada yaşanacak olası başka bir krizde ise Boğa rallisi gecikebilir.

 Yüksek Potansiyelli Tokenler için Telegram ve Twitter‘dan bizi takip edebilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓