Bitcoin Düşmeye Devam Eder Mi? Önemli Seviyeler Ne?

Bitcoin Düşmeye Devam Eder Mi? Önemli Seviyeler Ne?

Bitcoin FED Toplantısına saatler kala hafta açılışından %11’lik bir düşüş yaşadı. Son 24 Saatte ise %15 düşen Bitcoini Ethereum %17 ile izledi. Son 24 Saatte ise Bitcoin karşısında en iyi performans gösteren tokenler %8 ile ADA, %7 ile DOT, %5 ile XRP ve %3 ile SOL oldu.

Bitcoin’in 13 Haziran sabahı başlayan düşüşü SP500 futures’larındaki ve Japonya indeksi NIKKE’nin %3 düşmesi olsa da asıl büyük etken Celcius kredi borsasındaki Ethereum çıkışları oldu daha sonrasında Celcius çekimleri dondurmuştu.

FTX borsası CEO’su Sam Bankman-Fried hakkında ise Celcius’taki stETH ETH peg’inin bozulmasında rolü olduğu ve ETH fiyatını bu yüzden düşürdüğü bu da genel piyasayı etkilediği yönünde bir görüş var. Ethereum’daki son dönemdeki düşüş genel piyasayı etkilemesi doğal çünkü Ethereum’un market değeri neredeyse Bitcoin’in market değerinin yarısıydı.

Bitcoin’in dominans’ının da Bugün öğlen saatlerinde %48’in üzerine çıktığını gördük sonrasında %47’e kadar geriledikten sonra düşüş gösteren altcoinler bir nebze olsun toparladı.

Glassnode’un açıklamasına göre Bitcoin 23 bin 450 olan realize edilmemiş fiyatının altına düşmüş durumda ve bu fiyata ayı piyasalarında bile nadir ulaşıldığını aktardı. Gün içerisinde 22600 dolara kadar gerilemiş Bitcoin şu an tekrar realize edilmemiş fiyatın üzerine çıktı 23500 dolarda seyrediyor.

Başka bir Zincir üstü analist olan CryptoQuant CEO’su ise aynı metriğin 1 seviyesine yaklaştığını ve bu veriyi paylaşmak için 2 yıldır beklediğini söyledi. MVRV ratio 2022 Mart düşüşünden bu yene en düşük seviyeye geldi. Bu da Bitcoin’in dibe çok yakın olduğunu gösteriyor.

Bitcoin haftalık 200MA’dan dönmüşe benziyor fakat Bitcoin’in günlük grafiğine baktığımızda 24 bin dolar ile 19800 dolar arasında bir destek olmadığını görüyoruz tekrar gerçekleşecek bir düşüşte Bitcoin için dip 20 bin doların hemen altı olabilir.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓