Amazondan Bitcoin ile İlgili Yalanlama Tesladan İyi Haber

Amazondan Bitcoin ile İlgili Yalanlama Tesladan İyi Haber

Amazon’un Geçen hafta yayınladığı “Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri” iş ilanı haberinden sonra bitcoin 40 bin doların üzerine çıkmıştı. Amazon Web Servise diğer şirketler için yazılım ve diğer teknoloji ürünleri oluşturan bulut bilgi işlem grubudur. Cityam sitesindeki bir haberde Amazon’un içinden biri Amazon’un bitcoin ile ödeme kabul edeceğini ve sonrasında da kendi para birimini çıkaracağını söylemişti. Amazon 2021 yılınca bitcoin ile ödeme kabul etme gibi bir planlarının olmadığını ve kripto para çıkarma gibi bir girişimlerinin olmadığını belirterek haberi yalanladı. Fakat kripto para birimlerini keşfetmeye devam ettiklerini de ekledi.

Amazon Sözcüsünün bloomberg’e eposta yoluyla “Kripto alanına ilgi duyduğumuz doğru olsa da kripto para birimleri için özel planlarımız etrafında ortaya çıkan spekülasyonlar doğru değil” dedi. “Amazonda alışveriş yapan müşteriler için bunun nasıl görüleceğini keşfetmeye ve odaklanmaya devam ediyoruz” “Geleceğin modern, hızlı ve ucuz ödemeleri mümkün kılan yeni teknolojiler üzerine kurulacağına inanıyor ve bu geleceği mümkün olan en kısa sürede Amazon müşterilerine sunmayı umuyoruz.” şeklinde açık kapı bırakılmış. Amazon her ne kadar dedikoduları reddetse de Bitcoin veya kripto para ödemeleriyle ilgili olduklarını kendileri dile getiriyor. Belki beklenen kadar yakın olmasa da kripto para ödemelerini hayata geçirmeleri çok uzak bir ihtimal değil.

Bloomberg’de yayınlanan haber anında bitcoin 40 bin doların üzerindeyken ani bir düşüşle 40500 dolardan 37500 dolara kadar geriledi. Daha sonrasında 38 bin dolar seviyesinde sabitlemiş görülüyor.

Amazon’un haberinin hemen arkasından Tesla 2. çeyrek bilançosunu açıkladı ve bitcoin satmadığını duyurdu. İlk çeyrekte Tesla 200 milyon dolarlık bitcoin sattığını açıklamıştı daha sonrasında bunu bitcoinin likidite kapasitesini test etmek için sattıklarını belirtmişlerdi. 2. çeyrekte hiç bitcoin satmamaları ise bu söylediklerinin doğru olduğunu gösteriyor. Tesla şirketi elinde 1.3 milyar dolarlık bitcoin bulunduruyor. The B World konferansında Elon Musk Space X’in ve kendisinin de Bitcoin sahibi olduğunu söylemişti.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓