PayPal İngiliterede Kripto Para Servisine Başlıyor

PayPal İngiliterede Kripto Para Servisine Başlıyor

2020 Ekim ayında Amerikada Kripto Para hizmetine başlayan ödeme devi PayPal bu sefer de İngiltere’de müşterilerinin kripto para birimlerini satın almalarına, tutmalarına ve satmalarına izin verecek. CNBC’deki habere göre PayPal’ın Kripto para blok zinciri genel müdürü Jose Fernandez da Ponte ABD’de gerçekten iyi gittiğini söyledi.

PayPal İngiliteredeki kullanıcılarının 1 pound gibi düşük bir bedelle bitcoin, bitcoin cash, ethereum veya litecoin almalarına izin verecek. Bu olumlu haber bitcoin fiyatında ani yükselişe sebep oldu.

PayPal Amerika’da olduğu gibi İngiltere’de de New york’ta düzenlenen Dijital para şirketi Paxos’a güveniyor. PayPal’in kripto hizmeti benzer şekilde Birleşik Krallık firması Revolut’unkine benzer. PayPal Kullanıcıları kripto paraları uygulama aracılığıyla çekemez.

Bu yılın başında PayPal Amerikan kullanıcıları için kripto paralar ile ödeme yapmalarına izin vermeye başlamıştı. Ponte açıklamasına göre PayPal’in kripto para ürün yelpazesini çeşitlendirmeye niyeti bulunuyor. Önümüzdeki günlerde PayPal’dan başka altcoinlerle ilgili açıklama gelebilir.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓