LUNC Coin Nedir? LUNC  Coin Neden Yükseliyor?

LUNC Coin Nedir? LUNC Coin Neden Yükseliyor?

Mayıs 2022’de %99 düşüş gösteren LUNA Tokeni o dönem yeni adıyla LUNC (Luna Classic) oldu ve Airdrop ile verilen yeni Luna Tokeninin adı LUNA oldu. LUNC Tokeni büyük düşüşün ardında büyük borsalardan delist edilse de tekrar listelendi.

LUNC tokeni son 1 haftada %200’e yakın artış göstererek fiyatını 0.00044 dolara yükseltti. LUNA Tokeninin düşüşü sırasında arzı çoğaltıldığı için giderek düşen LUNC tokeninin arzı artık artmıyor ve bu yüzden LUNC Tokeni haftalardır fiyatı akümülasyon aşamasındaydı 25 ağustos’ta yükselişe geçen LUNC tokeni o tarihten bu yana %216 artış gösterdi.

LUNA Ağustos ayının güncellemesini paylaştı. Ağustos ayında 250 bin dolarlık kilitlenene varlık ve %40’dan fazla yıllık faiz getirisi sunulduğu belirtildi. Ayrıca LUNA ekosistemindeki NFT’lerin de popüleritesinin arttığından bahsedildi.

LUNC Tokeni Neden Artıyor?

LUNC Tokenindeki artışın sebebi Borsaların LUNC yaklama başlaması ve LUNC Staking. Şu ana kadar yaklaşık arzın 7.24%’sine tekabül eden 500 milyar adet LUNC Stake edilmiş durumda. Ayrıca LUNC Tokeninin arzının neredeyse tamamı dolaşımda olduğu ve grafiğine baktığımızda Düşen Takoz formasyonundaki akümülasyonunun kırıldığını ve Flama formasyonunun aktif olduğunu görüyoruz.

LUNC Tokeninin Ethereum ağındaki arz dağılımı oldukça iyi görünüyor. Aynı şekilde daha aktif olan Binance Smart Chain Ağındaki arz dağılımı da oldukça homojen. BSC Ağında LUNC Tokeni şu ana kadar 245 bin adet cüzdan ile 4.5 milyon adet işlem gerçekleştirmiş. 680 binden fazla cüzdan bağlanmış durumda.
Stake etmek için Stake’i seçip, Delegate’yi tıkladıktan sonra tutarı girdikten sonra staking e başlayabilirsiniz.

LUNC tokeninin 1 doları görmesi neredeyse imkansız fakat ilk listelenme fiyatı olan 0.00045 dolara gelmesi muhtemelen bu seviyeye gelirse %100’lük bir artış göstermiş oluyor. LUNC Tokeni kritik destek olan 0.000323 dolar seviyesini aşıp son 24 saatte %32 artış göstermiş durumda. LUNC Tokeni büyük düşüşe rağmen şu an 1.5 milyar dolarlık market değeri ile 207. sırada bulunuyor. Yüksek volatiliteye sahip olsa da token arzı artmadığı sürece fiyatında mayıs ayındaki kadar riskli değil.


Yüksek Potansiyelli Tokenler için Telegram ve Twitter‘dan bizi takip edebilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓