AVAX Coin Yükselişe Geçti AVAX Coin Yorum

AVAX Coin Yükselişe Geçti AVAX Coin Yorum

Genel piyasanın yükselişiyle beraber AVAX 103 doları görmüş fakat 95 dolarlık direncin üzerinde tutunamadıktan sonra tekrar düşüşe geçmişti. AVAX düşüşe geçmesine rağmen alçalan takoz trend’inin hala üstünde ve 7 Nisan 2022’de tekrar yükselişe geçti.

Geçtiğimiz haftalarda yüklü miktarda Bitcoin satın alan Terra bugün 200 milyon dolarlık AVAX aldığını açıkladıktan sonra yükselişi tetiklenene AVAX tekrar 95 doları test edecek gibi görünüyor. Bitcoin de 42K seviyelerinden destek bulup tekrar yükselişe geçmesi oldukça önemli Bitcoinin 44K yı tekrar aşması halinde AVAX’ın direnci kırıp 100 doların üzerinde kalıcı olduğunu görebiliriz.

6 Nisan 2022’de FED’in mayıs ayındak %0.50 faiz artırışı yapabileceğini ve bu sene iki kez %0.50’lik faiz artırabileceğinin konusulması Amerikan Borsa’sı ve Bitcoin’de düşüşe sebep olurken Dominans artmış %42’inün üzerine çıkmıştı bu da altcoin fiyatlarını düşürmüştü fakat bugün BTC Dominans tekrar %41.5 seviyelerine düştü ve Avalanche, Ethereum, Solana, NEAR gibi platformların tokenleri yükselişe geçti. AVAX gece 3 kapanışından bu yana %5 artış gösterdi. AVAX’ın önemli seviyeleri 95 dolar sonrasında 113 dolar ve 125 dolar olarak görünüyor. Ayrıca 82 dolarda da bir destek oluşmuş görünüyor.

Son dakika gelişmeler ve fırsatları kaçırmamak için Telegram ve Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓