Arbitrum Coin Nedir? ARB Coin Airdrop

Arbitrum Coin Nedir? ARB Coin Airdrop

Arbitrum, rollup teknolojisini kullanan Ethereum katman 2 ölçeklenebilir çözümüdür. Arbitrum Ağı en popüler Etheruem katman 2 ağlarından biri olup 2021 yılında faaliyete geçmiş yaklaşık 1.5 yıldır kullanılıyordu. Arbitrum’da işlemler ETH ile ödeniyordu ARB Tokeni Arbitrum ağının native tokeni olacak.

Arbitrum Ne işe Yarar?

Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerini oldukça düşüren Arbitrum Ağı Üzerinde hemen hemen bütün Dapp’ları görüyoruz. AAVE, Opensea, Uniswap gibi yüzlerce akıllı sözleşmeyi Arbitrumda 15-20 centlik ücretlerle kullanıcılar kullanabiliyor. Bu platformları Ethereum Ana Ağında 3-4 dolara kullanmak mümkün

Arbitrum ağı Orbiter Finance’a göre açık ara en çok kullanılan katman 2 oldu ve son 1 ayda en yakın rakibi Optimism’i ikiye katladı. Katman 2’ler arasın köprü işlevi gören Orbiter Finance’den de airdrop bekleniyor.

Arbitrum Kimlerden Yatırım Aldı?

Arbitrum Off-Chain Labs’a ait olup, Mark Cuban, Polychain, MCE Group, Coinbase Ventures, Pantera Capital gibi büyük firmalardan 123.7 milyon dolarlık ön yatırım almıştı.

ARB Token Fiyatı Ne Olur?

Arbitrum tokeni ARB fiyatını şu şekilde hesaplayabiliriz. 1.16 milyar adet airdrop yapılacak eğer fiyatı 1 dolar olursa 1.16 milyar dolarlık market değeri ile ilk 50’ye giriyor. Optimism Tokeni OP’nin CAP’i 0.8 milyar dolar ARB’de ona yakın olur 0.5-3 dolar olmasını bekleyebiliriz.

ARB Tokeni Hangi Borsadan Alınır?

Arbitrum Ağı zaten Binance Smart Chain’de aktif olarak uzun zamandır kullanılıyor o yüzden ARB Tokeni Binance dahil bütün borsalarda listeleneceği kesin. Binance ARB Tokenini 23 Mart TSİ 20:00’da listeliyor.

ARB Tokeni Ne Zaman Çıkacak?

ARB Tokeni 23 Mart 2023’te airdrop ile kullanıcılara dağıtılacak. 6 Şubat 2023’ten önce Arbitrum Ağında işlem yapmış kullanıcılar çeşitli kriterlere göre ARB Tokeni almaya hak kazandı 23 Martta claim edilebilecek ve Borsalarda listelenebilecek. ARB Tokeni Airdrop’una hak kazanıp kazanmadığınızı Arbitrum’un twitter adresinde paylaştığı linkten cüzdanınızı bağlayarak kontrol edebilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓