LUNA Coin ile İlgi Son Gelişmeler

LUNA Coin ile İlgi Son Gelişmeler

Son birkaç gündür Terra ağındaki UST stabil coininin 1 dolar olan fiyatı bozulmasıyla başlayan sorunlar LUNA Tokeninin düşmesi ve ağın durdurulmasına kadar devam etti. Önceki Yazımızdada sebebini anlatmıştık.

Binance dün LUNA’yı kaldıraçlı işlemlerden sonrasında da LUNA Tokenini spot işlemlerden kaldırmıştı 13 Mayısta yaptığı açıklamayla CZ” Luna ağı ile konuştuğunu ve LUNA basımı yapmayacaklarını ve yatırım çekim işlemlerinin yanı sıra LUNA/BUSD ve UST/BUSD perlerini listelediklerini açıkladı. Şu an binance Borsasında LUNA ve UST alım satımı devam ediyor. Binance LUNA Tokenini Listeledikten sonra LUNA %250 artış gösterdi.

LUNA Tokeni basımı olmayacağını söylese de LUNA Token arzı artmaya devam ediyor bu linkten Arzı anlık olarak kontrol edebilirsiniz. Şu an arz 6.530469 adet. Arz artışa devam ettiği sürece LUNA düşmeye devam edecektir.

13 Mayıs 2022 TSİ 20:00 civarında Terra CEO’su Do KWON Terra Ağının Arz 1 milyar olmak üzere yeniden dağıtım gerçekleştireceklerini açıkladı. UST 1 doların altına düşmeden önceki UST sahiplerine 400 milyon (%40). Yeni ağ yükseltmesi sırasında orantılı olarak UST sahiplerine 400 milyon (%40), %10 zincirin durmasının son anındaki Luna ve UST sahiplerine, kalan %10 ise Gelecekteki gelişimi finanse etmek için Topluluk Havuzuna aktarılacak. Ayrıntılar için bu linke bakabilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓