Govi Coin Nedir? Govi Coin Nereden Alınır?

Govi Coin Nedir? Govi Coin Nereden Alınır?

CVI, COTI ağı tarafından desteklenen kripto alanı için merkeziyetsiz bir volatilite endeksidir. Crypto Volatility Index (CVI) kullanıcıların kendilerini yüksek volatiliteden ve kalıcı kayıplardan korumalarını sağlar. Govi tokeni platformun yönetişim ve karar tokenidir.

CVI (Crypto Volatility Index) Bitcoin ve Ethereum’un 30 günlük volatilitesini takip eder, Endeks 0-200 arasında değişir ve piyasanın gelecekteki oynaklık beklentisini analiz eder. CVI ile kullanıcılar piyasanın yönünü tahmin etmek zorunda kalmadan gelir elde edebilir.

CVI Platform Özellikleri

  • Trade Kullanıcılar piyasanı yönünden bağımsız olarak alım satım fırsatları elde ederler. Volatilite’yi fırsata ve kazanca çevirme imkanı sunar.
  • Likidite Sağlama Platforma likidite sağlayan kullanıcılar tüm alım satım işlemlerinden pay alır.
  • Stake Stake eden kullanıcılar birkaç tıkla destelenen zincirlerden yönetişim hakkı ve platform ücretleri kazanma hakkı elde ederler.
  • Arbitrage CVI kullanıcıları DEX/AMM’lerde işlem gören tokenler ile CVI arasındaki farktan kar elde edebilirler.

CVI platformunda 3 farklı tip strateji bulunur. Bunlar; Black Swan Hedging, Overheated Market ve Back slope’tur.

  • Black Swan Trader markette yüksek şokun olacağını umup CVI tokeni alabilir eğer gerçekten piyasada büyük bir düşüş olursa kullanıcı işlemden ciddi kazanç elde eder.
  • Overheated Market Kullanıcılar fazla artan market fiyatlarından sonra gelebilecek olası düşüşlerden ve yüksek volatiliteden kar elde edebilirler.
  • Back slope Yüksek volatiliteden sonra genellikle CVI ortalama seviyelerine döner bu düşüşten önce CVI satan trader kar elde edebilir.

CVI platformunda iki volatilite tokeni bulunmaktadır. Bunlar CVOL ve ETHVOL

  • CVOL CVI endeksine sahiplenen Bitcoin ve Ethereum oynaklığını takip eden ilk volatilite tokenidir. CVOL QuickSwap borsasında bulunuyor.
  • ETHVOL Ethereum volatilitesini ölçen tokeni alan kullanıcılar ETHVI indeksinde long pozisyon açmış olurlar. ETH Vol tokeni Uniswap Borsasında bulunuyor.

GOVI Tokeni Nereden Alınır?

Piyasaya 2021 Şubat ayında giriş yapan GOVI Tokeni bir erc-20 tokeni olup toplam arzı 32 milyon adettir ve bunun 10.5 milyon adedi dolaşımda. Toplam arzının %91.84’ü ise ilk 10 cüzdanda bulunuyor. GOVI Tokeni şu an KuCoin, Uniswap ve SushiSwap borsalarında bulunurken 26 Ocak 2022 TSİ 07:00’da Gateio Borsasında Listelenecek.
Bu Linkten Gateio Borsasına üye olarak GOVI Tokeni satın alabilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓