GMX Coin Nedir? GMX Coin Yorum

GMX Coin Nedir? GMX Coin Yorum

GMX, kullanıcıların düşük işlem ücretleriyle trade yapabilecekleri bir merketiziyetsiz bir borsadır. Alım satımlar piyasa yapıcılığından likidite sağlayıcı ücretleri, takas ücretleri, kaldıraç ticareti ve varlıkların yeniden dengelenmesinden kazanılan eşsiz bir çoklu varlık havuzu tarafından desteklenir. GMX Token ise platformun native tokeni olup platformun yönetişim tokenidir.

GMX Tokeni Binance Borsasında da listelendi. Listelemenin ardında %20’den fazla değer kazanan GMX 62 dolar olan ATH seviyesine yaklaştı şu an fiyatı 49 dolar.

Dinamik fiyatlandırma işlevi Chainlink tarafından sağlanana verilere dayanır. GMX Borsası ile kullanıcılar direkt cüzdanlarını bağlayarak BTC, ETH, AVAX gibi en popüler kripto paralarla 30 kat kaldıraca kadar işlem açabilir.

Şu an platformu kullanan toplam kullanıcı sayısı 115 bini geçmiş olup, toplam işlem hacmi ise 70 milyar dolara yaklaşmış durumda. Kullanıcılar GMX platformunda likidasyonun ne zaman gerçekleşeceğini net bir şekilde görebilir. Ayrıca ek maliyetlere maruz kalmadan en iyi fiyatlarla işlem yapabilirler.

GMX şu an Avalanche ve Arbitrum Ağlarında işlem görmektedir. Arbitrum Ethereum’un işlem ücretlerini düşürmeye yarayan bir katman 2 çözümüdür.

GMX Tokeni işlev ve yönetişim tokeni olup platformun oluşturduğu işlem ücretlerinin %30’unu gerçekleştirir. GLP, likidite sağlayıcı tokendir. Platformun oluşturduğu ücretlerin %70’ini tahakkuk ettirir.

GMX Tokeni Arbitrum Ağında 73,190 adet cüzdan ile toplamda 887,217 adet işlem gerçekleştirmiş durumda ve bu sayı platformun oldukça aktif kullanıldığını gösteriyor. Avalanche Ağında ise 2 bin adet cüzdan ile 200 bin üzerinde işlem gerçekleştirilmiş. GMX Tokeninin ilk cüzdanda %76 olmasının dışında homojen görünüyor. 16 Haziran 2022’De 62.10 dolar ile ATH seviyesine ulaşan GMX Tokeni şu an bu seviyeden %20 aşağıda olup fiyatı 49.9 dolardır.

GMX Tokeni Nereden Alınır?

GMX Tokeni şu an MEXC, Bybit, Uniswap, TraderJoe borsalarında bulunurket FTX ve Gateio Borsalarında da 5 Ekim 2022 TSİ 17:00’da listelenecek.
Bu linkten MEXC Borsasına üye olarak daha önce GMX Tokeni alabilirsiniz.


 Yüksek Potansiyelli Tokenler için Telegram ve Twitter‘dan bizi takip edebilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓