Ethereum ve Altcoinler Neden Düşüyor

Ethereum ve Altcoinler Neden Düşüyor

26 Mayıs 2022’de Ethereum Bitcoin Karşısında yaklaşık %5 değer kaybetmişti ki bu son dönemde görülen bir seviye değildi. Son dönemde Ethereum da bitcoin ile yakın seviyelerde düşüyordu. Ethereum’daki bu düşüş altcoinleri daha da kötü etkiledi.

Bitcoin Dominansı TSİ 16:15’de %46.25’e kadar yükseldi. AVAX 23 doları altına gerilerken, Solana 41 dolara, FTM ise 0.34 dolara kadar geriledi. Bu düşüşün sebebi 25 mayıs 2022’de Ethereum’un test ağı Beacon Chain’de bir teknik sorun olmasıydı. Bu haber Ethereum’un fiyatında düşüşe sebep olunca Etheruem ve altcoinler Bitcoin karşısında değer kaybetti. Amerikan Borsa’sı yükselişle açılınca 1735 dolara kadar gerileyen ETH fiyatı tekrar 1900 dolar seviyesine geldi.

28 bin dolar desteğinden dönüş yapan Bitcoin fiyatı Amerikan Borsa’sındaki yükselişle 30 bin dolara yaklaştı. Amerikan Borsa’sındaki bir düşüş olursa Bitcoin ve özellikle altcoin fiyatlarında tekrar düşüşe sebep olabilir. Bitcoin Dominans’ına ve ETH’nin BTC karşısındaki fiyatını kontrol etmekte fayda var.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓