BONK Coin Nedir? BONK Coin Yorum

BONK Coin Nedir? BONK Coin Yorum

BONK Tokeni Solana Ağında oluşturulmuş ilk Köpek Meme tokenidir. İnsanlar için insanlar tarafından oluşturulmuş bu tokeninin %50’lik arzı airdrop olarak dağıtıldı. BONK Tokeni 30 Aralık 2022’de piyasaya giriş yaptı. piyasaya giriş yaptıktan sonra %3000 den fazla artış gösterdi.

BONK Tokeni 28 Kasım 2023 itibariyle son 1 ayda %646 oranında yükseldi. Marketcap’te 168. sıraya kadar yükselene BONK Tokeni ATH seviyesinden şu an %22 aşağıda.

Aralık sonunda Solana’nın düşüşünden sonra yükselişe geçmesiyle BONK Tokeni de yükseldi ve 160 milyon dolarlık market değeri ile 156. sıraya yükseldi. Yeni çıkmış bir token için bu değerin oldukça yüksek olduğunu belirtmekte fayda var.

BONK tokeninin toplam arzı 100 trilyon adet olup bunun yarısı dolaşımdadır. Yaklaşık %45’i top 10 cüzdanda bulunan BONK Tokeni iflas eden Alameda’nın toksik tokenekonomisinden bıktığını ve buna karşı olarak oluşturulmuş olup likiditeyi Solana Merkeziyetsiz borsalarına geri getirmeyi amaçlıyor.

BONK Tokeninin holder sayısı kısa sürede 100 bine yaklaştı. aktif sahiplerinin sayısı ise 25 bin. Kısa sürede bu kadar aktif kişiye ulaşmış olmasının sebebi gerçekleştirdikleri airdrop.

BONK Tokeni çok kısa sürede ciddi artış gösterdiği için yakın zamanda bir düzeltme beklenebilir. BONK Tokeninin fiyatının SOL fiyatına endeksli olarak hareket edeceğini söylemeliyiz. Solana’nın geçtiğimiz haftaki düşüşü Vitalik’in Solana’yı destekleyen tweetiyle beraber sona erdi ve SOL yükselişe geçmişti.

BONK Tokeni Nereden Alınır?

BONK Tokeni şu an Huobi, Gateio, Bybit, Raydium ve MEXC gibi önemli borsalarda bulunuyor. BONK Tokeni satın almak için bu linkten Gateio Borsasına üye olabilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓