Bitcoin FED Açıklamalarından Sonra Düşüşe Geçti

Bitcoin FED Açıklamalarından Sonra Düşüşe Geçti

Amerika’yı da sarmış olan yüksek enflasyonun etkilerini azaltmak için FED yetkilileri önümüzdeki aylarda %0.50 faiz artırımının bir veya birden fazla olabileceğini açıklamasından sonra Amerikan Borsasında SP500 %1.10 Nasdaq Endeksi ise %2.15 düştü. Dakikalık verilere göre FED’in 94’den bu yana en Şahin konuşması olarak nitelendirildi.

Bitcoin de son aylarda yüksek korelasyon gösterdi Amerika Borsasını takip ederek düşüş yaşadı. Bitcoin son 24 Saatte %5 düşüş göstererek kritik seviye olan 44K’nın altına indi. Bir önceki güçlü bir direnç olan 44k şu an önemli bir deste Bitcoin’in fiyatı 44k altında kapanması halinde bir sonraki destek 42k

Bitcoin geçtiğimiz haftalarda birkaç gün Amerikan Borsasından pozitif ayrışarak 48 bin dolara kadar çıkmıştı. Bu artışı birçok yorumcu Rusya’daki milyarderlerin Bitcoin almasına ve Petrol ödemeleri için Bitcoinin Amerikan Dolarının bir alternatifi olma ihtimali üzerine olduğunu ifade etmişti. FED faiz açıklamaları piyasayı olumsuz etkiledi ve önümüzdeki günlerde düşüşün devam ettiğini görebiliriz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓