Bitcoin 46 Bin Doları Aştı Yükseliş Devam Eder Mi?

Bitcoin 46 Bin Doları Aştı Yükseliş Devam Eder Mi?

Bitcoin 27 mart 2022’de Ocak ayından beri ilk defa 46 bin doları aştı. Toplam 8 dakikada %4’lük bir artış gösteren Bitcoin’in bu artışı kuşkusuz kurumsal firmaların toplu bir alımı ile alakalı. Rusya’nın haftasonu yaptığı Bitcoin’i entegre etme haberiyle ilgili olabilecek artışın bireysel alıcılarla veya borsayla alakalı olmadığı açık.

Bitcoin 45 bin doları bu kadar keskein bir şekilde aşması oldukça önemli çünkü grafikte de göründüğü gibi Bitcoin 45 bin doları 3 kez test edip aşamamıştı. 45 bin doları aşan Bitcoinin bir sonraki direnci 48 bin dolar sonrasındaki direnci ise 51 bin dolar. 50 bin dolarlık psikolojik direnç de bitcoin için belirleyici olacaktır çünkü 50 bin dolarda bazı balinalar kar satışı yapıyor.

fırsatları kaçırmamak için bizi Telegram ve Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in 45 bin dolar üzerinde kapanış gerçekleştirmesi halnde 48k ve 50k yı görmesini bekleyebiliriz. Özellikle Amerikan Borsası Futures’larının açılışı ve genel piyasalar da belirleyici olacak. Bitcoin artışıyle ETH’de artsa da ilk etapta Bitcoinin gölgesinde kaldı fakat ilerki günlerde Bitcoindeki artış devam ederse ETH’den de 3500 doları zorlamasını bekleyebiliriz.

Yatırım Tavsitesi Değildir

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓