Pethereum PETH Coin Nedir? PETH Coin Nasıl Alınır?

Pethereum PETH Coin Nedir? PETH Coin Nasıl Alınır?

Pethereum, oyuncuların her biri NFT olan petleriyle oynadığı bir playtoearn Metaverse mobil oyunudur.
Diğer playtoearn oyunlarının aksine oyuncular belli bir yatırım gereksinimi olmadan oyunu oynayabilir. PETH tokeni oyunun yönetişim tokeni olup aynı zamanda oyun içi ek özelliklerde kullanılacak.

Oyuncular oyuna giriş yaptıklarında her birinin içinde NFT Pet karakteri bulunan bir yumurta verilir. Oyuncular Pethereum Crystals ile yumurta alarak veya sahip oldukları petleri birleştirerek daha gelişmiş karakterler elde edebilirler. Pethereum Crystals oyundaki turnuvaları kazanarak veya uygulama içi satın alımları kullanarak elde edilir. Oyun Tokeni Pethereum önce Ethereum ağı olarak belirtilse de Binance Smart Chain ağında çıkarılacak ve böylece oyuncular Axie Infinity’deki yüksek işlem ücretlerine maruz kalmayacak.

Pethereum Android ve IOS uygulaması 2 temmuz 2022’de kullanıma açıldı. PETH token ön satışı ise 2022 3. çeyreğinde gerçekleştirilecek.

Pethereum’da 13.2 milyar adet Pet NFT karakteri bulunuyor. Her biri farklı fiziksel karakterlere sahip karakterleri Pethereum Crystals’i kazanır.

Pethereum’un yol haritasında oyuncuların kendi oyunlarını geliştirebilecekleri Pethereum Game Engine adlı bir platform eklenecek. Platform sayesinde metaverse’deki oyun çeşitliliği artacak oyun geliştiricilerine ve oyunculara yeni gelir kapıları açılacaktır.

Oyun öncelikle mobil üzerinde oynanacak beta versiyonunun 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyun gelir elde etme yoları ise;

  • Oyundaki çeşitli nadirlik seviyelerine sahip NFT karakterlerinin alım satımı ile gelir elde edilebilir.
  • Oyun turnuvalarını kazananlar PETH Tokeni kazanır.
  • Oyuncular NFT’lerini stake ederek gelir elde edebilir.

Oyun başka özelliklerinden biri ise herhangi büyük bir yatırım firmasıyla anlaşmadan tüm tokenleri topluluğa dağıtmak istemesi. Böylelikle diğer projeler gibi ani satış ve düşüşler yaşanmasını önüne geçilmiş oluyor. Ayrıca oyun içi ödemeler stabil coinle yapılcak böylelikle oyun gelirlerinin düşüşünün önüne geçilecek.

Oyun ekibi’nin Başında Mobil oyun sektöründe tecrübeli ismi Mert GÜR bulunuyor. Mert Gür aynı zamanda toplamda 100 milyondan fazla indirilmeye ulaşmış Loop Games’in CEO’su. Danışmanları arasında Türk Kripto dünyasının yakından tanıdığı Efe Bulduk da bulunuyor.

PETH Token Nereden Alınır?

PETH Token henüz satışa sunulmadı fakat herhangi bir ön satış platformdan ziyade ön satışı Whitelist usulü ile topluluğa eşit olarak dağıtılacak bu oldukça nadir görülen bir durum ve küçük yatırımcının avantajına görülüyor. Takıma ve danışmanlara ayrılmış tokenler ise 6 aylık bir kilidin ardından günlük küçük miktarlarda açılacak. Toplam ön satış için ayrılmış miktar ise toplam arzın %3’ü.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓