FED Kararı Öncesi Piyasada Yükseliş

FED Kararı Öncesi Piyasada Yükseliş

Geçtiğimiz haftalarda FED‘in sert konuşmaları sonucu Amerikan Borsası indekslerinde ve Bitcoin’de Sert düşüşler görülmüştü. 26 Ocak 2022’de TSİ 22:00’da açıklanacak karar öncesi Piyasalar yükselişle başladı. SP500 %1.25 ile açılırken son 24 Saatte Bitcoin %4 Ethereum %8 artış gösterdi.

FED’in kararında beklenen Blomberg’e göre Faizin yine sabit kalacağı ve Martta Faiz artışının başlayacağının açıklanması yönünde. Bu beklenti ile piyasa yükselişe geçti fakat FED’den bugün bir faiz artırımı gelmesi durumunda piyasalarda tekrar bir düşüş görebiliriz.

Bugün bir faiz artırma kararı gelmeyip faiz sabit kalsa bile Mart ayında ve 2022’de toplamda 2 kez faiz artırımı bekleniyor. Bugünkü haber kısa vadeli alım satım yapan “day trader” için oldukça önemli.

Özellikle dün ve pazartesi Bitcoin Amerikan Borsa’sından pozitif ayrışarak Borsa düşerken yükseliş göstermişti bu da kripto para piyasası için olumlu bir gelişme.

FED faizi sabit tuttu fakat Martta Faiz artıracağının sinyalini net bir şekilde verdi. Faizin sabit kaldığını öğrendikten sonra piyasalar ani bir yükseliş gösterse de sonrasında piyasa tekrar düşüşe geçti

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓