Ethereum Tekrar Yükselişe Geçti

Ethereum Tekrar Yükselişe Geçti

Ethereum 19 mayıs’taki büyük düşüşten önce 4372 doları BTC karşısında da 0.0824 BTC ile Btc karşısında ATH yapmıştı, o günden sonra BTC karşısında da değer kaybetmesine rağmen son 8 günün 7’sinde artıda ve son 8 günde BTC karşısında %14’lük değer kazanarak yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Eğer bitcoinde büyük bir düşüş görülmeze Ethereum Londra Hard Forkuna kadar bitcoin karşısında değer kazanmaya devam etmesi muhtemel. 31 Temmuz veya daha erken bir tarihte gerçekleşecek Londra Hard Forkunda Ethereum Proof of Work’tan Proof of Stake altyapısına geçecek Ethereum’da ETH2 için kitlenen ETH miktarı ethereum fiyatının düşmesine rağmen artmaya devam ediyor.

Ethereum’un yükseliş sebeblerinden biri de düşen Gas ücretleri olabilir. Ethereum çok yükseldiği ve DeFi’nin çok kullanıldığı nisan ayında 200 GWEI seviyelerinden 10 GWEI’ye düşmesi Ethereum kullanımını artırdı. Londra Hard Forkuyla bu ücertlerin daha da düşmesi bekleniyor.

Bitcoin’de durum ise hala belirsiz günlerdir 35-40bin dolar arasında akümüle olan bitcoinin üçgen formasyonunu hangi yönlü kıracağı merak konusu. Yukarı yönlü kırması halinde WhaleMap‘in verilerine göre 46 bin dolara ulaşması kolay görünüyor çünkü balinaların 40 bin ve 46 bin dolar arasında pek fazla bir direncinin olmadığını belirtiyor. 40 binin kırılması halinde 46 bin dolara ulaşması oldukça hızlı olabilir.

Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Edin