Bitcoinde Yükseliş Trendi Bitti Mi?

Bitcoinde Yükseliş Trendi Bitti Mi?

3 aralık 2021 Cuma günü Amerikan Borsasının düşüşüyle tetiklenen bitcoin’in fiyatı önce TSİ 22:00 civarında 51700 dolar daha sonrasında borsa kapandıktan sonra 53000 dolara geri dönüşünden sonra sabah 4 aralık TSİ 07:00 civarında %16’lık düşüşle 42000 dolara kadar geriledi. Bitcoin bu ani düşüşün ardından toparlanma göstererek 47 bin dolara civarında yatay seyretmeye başladı.

Bitcoin ve genel piyasanın düşüşünün tetikleyenler Başta Covid Omicron Varyantı’nın Amerikan Borsasındaki düşüşü daha sonra sabah saatlerindeki Elon Musk’ın attığı Web3 Eleştiri Tweet’i ve Balinaların Borsalara kripto para yatırmaya başlaması.

CryptoQuant’in açıklamalarına göre kripto para borsalarındaki bitcoin rezervinde artış görüldü, Kaldıraç oranı en yüksek seviyeye ulaştı, Borsa Balina oranı 3 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Willy WOO’ya göre bugünkü düşüş büyük oranda binance’daki sahtekarlar tarafından başlatıldı. WOO’nun demek istediği sipariş defterini kullanan balinalar piyasayı manipüle ediyor. Sipariş defterinde kullanıcıların alım ve satım emirleri bulunuyor.

Bitcoindeki Yükseliş Trendi Bitti Mi?

21 Temmuz 2021’de başlayan bitcoindeki yükseliş trendine bakacak olursak 7 eylülde 52700 doları görüp tekrar 40 bin dolara düşmüş ondan sonra 69 bin doları görmüştü. Ünlü Dow Teorisine Göre Bitcoindeki yükseliş trendi sona ermedi. DOW Teorisine göre trendin bitmesi için bir sonraki dip öncekinden daha düşük olmalı. Eylül ayındaki dip 40500 dolar civarlarında. Bitcoinin fiyatının kapanışı 40 bin doların altına inerse o zaman yükseliş trendinin bittiğini düşünebiliriz.
21 temmuz 2021 trendini fibonacci düzeltme indikatörüne incelediğimizde 0.618 kritik seviyenin 44 bin dolar olduğu görülüyor. Bitcoindeki bu düşüş ile yükseliş trendi bitmiş görünmüyor fakat birkaç gün piyasayı takip ederek bitcoinin bu seviyeleri test edip etmeyeceğini takip etmek gerek.


*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓