Binance Futures Nasıl Açılır? Binance Futures Kayıt

Binance Futures Nasıl Açılır? Binance Futures Kayıt

Binance Kripto Para Borsası şu an dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para borsasıdır. Binance Borsası kullanıcılara spot işlem ve futures (Kaldıraçlı) işlem imkanı sunmaktadır. Binance Borsasında Futures işlemi yapabilmek için Bu linkten Binance Borsasına üye olabilirsiniz.
Binance Borsasına üye olduktan sonra KYC ve güvenlik işlemlerini tamamlayıp kripto para alım satım ve Futures işlemlerine geçebilirsiniz.

Futures sekmesini açmak için binance uygulamasını ingilizce yapmanız gerekiyor yoksa futures görünmez. Daha sonra Spot bölümdeki varlıklardan istediğiniz kadarı Futures hesabına aktarmalısınız.
Bu linktenki videomuzda detaylı olarak Futures hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Öncelikle Futures işlemlerinin riskli olduğunu ve ciddi kayıplar doğurabileceğini belirtelim. Kaldıraçlı işlemler genel olarak örneğin 5x Long işlemi açtığınızda %20 düşüşte likit olursunuz 5x Short işlemi açtığınızda ise o coin %20 arttığında likit olursunuz yani pozisyon kapanır ve pozisyondaki tüm para sıfırlanır.

Binance futures işlemleri iki çeşittir Cross ve Isolated. Isolated açtığınız pozisyon dışında başka bir coin veya varlıkla ilişkilendirilmez. 100 dolarlık bir pozisyon açtığınızda en fazla 100 dolar kaybedebilirsiniz likit fiyatınız ise sabittir. Cross pozisyonlarda ise Futures kısmına attığınız bütün varlıklar teminat olarak gösterilir. Yani futures’taki sadece stabil coinler değil Ethereum, Bitcoin ve Binance Futures’ın teminat olarak kabul ettiği diğer bütün coinleriniz teminat olarak gösterilir. Cross daha ileri seviye bir kaldıraç yöntemi olup daha çok fonksiyona sahiptir. Cross ile yüksek oranda 50x 100x gibi kaldıraçlar açabilir ve likit fiyatınızı oldukça düşük tutabilirsiniz. Örneğin Futures hesabınızdaki varlıkların %10’u ile kaldıraç açtığınızda likit olma ihtimaliniz Isolated pozisyonlara göre çok daha düşük olur.

Futures işlemli açarken ideal olan Stop Loss ve Take Profit denilen seviyeleri belirlemenizdir. Bu seviyeleri belirleyerek alacağınız riski azaltabilir ve ayarlayabilirsiniz. Kaldıraçlı işlemler ciddi kayıplara neden olabileceği için bu araçları kullanmanız hayatı önem taşır. Bu özellikleri nasıl kullanacağınızı Video’da bulabilirsiniz.

Binance Futures Hesabı Nasıl Açılır?

  1. Binance Global Hesabı Açın

    Bu linkten Binance Borsasına üye olarak hesabınızı oluşturun.

  2. Hesabı oluşturduktan Sonra Kripto Para Gönderimi Yapın

    Binance Borsası’na Kripto para ile BTC Turk ve Paribu Borsalarında; TRX, XRP, USDT gibi tokenler aracılığıyla para gönderebilirsiniz. Ayrıca Binance hesabınız ile Binance Tr’ye giriş yaparak oradan dan para aktarabilirsiniz.

  3. Binance Futures Hesabınıza Para Atın

    Binance Spot hesabınızdan Binance Futures hesabınıza USDT veya başka bir kripto varlık atarak Futures’a başlayabilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓