Aptos Coin ve Shin Coin Burger Coin Analizleri

Aptos Coin ve Shin Coin Burger Coin Analizleri

Ocak 2023’teki Bitcoin rallisinden altcoinler nasibini almaya başladı. 2023’te yaklaşık %40 artış gösteren Bitcoin Dominanstın da artmasına sebep oldu bu genelde yazılı olmayan bir kuraldır Bitcoin momentumlu artış gösterirken bazı altcoinler dışında altcoinlerde pek hareket görülmez fakat bitcoin yatay seyire geçtiğinde altcoinlerde artış başlar.

Aptos Coin

Muhteşem bir Airdrop ile Ekim 2022’de piyasaya giriş yapan Aptos uzun süre 7 dolar civarında seyretmiş FTX çöküşü sonrasında ciddi değer kaybederek 3 dolara kadar gerilemişti. Bitcoin yükselişe geçtikten sonra hızlı bir şekilde eski seviyeleri olan 8 dolara ulaşan Aptos (APT) daha sonrasında 14.5 dolara kadar yükselerek tekrar ATH yaptı. Bu yükselişle Aptos 2.3 milyar dolarlık market değere ulaşırken 30. sıraya yükseldi. ATH seviyesine ulaşan APT Coin neredeyse hiç düzeltme yapmadan arttığı için şu an oldukça fiyatlanmş olduğunu söylemeliyiz. APT’nin 8 dolara ulaştıktan sonra akümülasyon yaptığını ve bu seviyeyi aşarak yaklaşık 2 kat daha arttığını görüyoruz flamayı tamamlamış görünüyor.

APT’nin tekrar 10 dolar civarına çekilmesini bekleyebiliriz Bitcoin artışını sürdürürse ise 20 doları da görebilir. Aptos’un 400 milyon dolarlık bir yatırım aldığını daha önce yazımızda paylaşmıştı. Token Terminal’e göre Aptos’un aktif geliştirici sayısı 45 ve giderek düşüyor fakat geliştirici sayısındaki artış ve düşüşlerin fiyata yansıması zaman alır.

SHIB

Uzun zamandır suskun olan SHIB 2023’teki Bitcoin artışını iyi değerlendirdi ve %60 yükseldi Bu yükselişin ana sebeplerinden biri ise  Shytoshi Kusama’nın beklenen tarihle ilgili ipuçları vermesiyle Shibarium Layer-2 projesi açıklaması oldu. Projenin 14 şubat 2023’te acıklanması bekleniyor o tarihe kadar SHIB’de bir yükseliş görebiliriz.

SHIB’deki dirençler ise önceki tepe seviyeleri olan 0.000013-0.000015 dolar arası ve Ağustos ayı seviyesi olan 0.000018 dolar seviyesi. Bitcoin Dominans’ı düşmeye başladığında SHIB’de daha büyük sıçrayışlar görebiliriz.

Burger Coin

Binance Smart Chain’in önemli Merkeziyetsiz borsalarından biri olan Burger Swap’ın coini Burger 2020 Ekim ayında piyasaya girmiş olup 3 Mayıs 2021’de ATH yapmış fakat şu an ATH seviyesinden %97.5 aşağıda bulunuyor. BURGER Tokeninin sadece %57’si dolaşımda ve genelde BURGER ve BAKE’in yükselişi Binance Coin (BNB) ile yakından ilişkilidir. BNB yükseliş yaptıktan sonra bu coinleri almak daha yerinde olacaktır. BURGER Tokeni Bitcoinin son aydaki rallisinde %40’lık bir artış göstererek ortalama altında kalmış görünüyor.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓