Acala ACA Coin Nedir? ACA Coin Nereden Alınır?

Acala ACA Coin Nedir? ACA Coin Nereden Alınır?

Acala, Polkadot’un merkeziyetsiz finans ağı ve likidite merkezidir. Ölçeklenebilir, Ethereum uyumlu ve yerleşik likidite ve hazır finansal uygulamalarla DeFi için luşturulmuş katman 1 akıllı sözleşme platformudur. ACA Token Platformun yönetişim tokeni ve işlev tokenidir.

merkeziyetsiz stabil coin (aUSD), DOT likidite staking tokeni (LDOT) ve EVM+ ile Acala, geliştiricilerin Ethereum’un en verimlisine ve Substrate’ın tam gücüne ulaşmasını sağlar. ACA Tokenin kullanım alanları ise;

  • İşlem ücretleri Mikro gaz ücretlerinin ödenmesini ve akıllı sözleşme yürütmesini sağlar.
  • Düğüm Teşvik ACA Tokeni ağ düğümlerini ve mesajları takip etmek ve Polkadot’a ulaştırmak için kullanıcıları teşvik eder.
  • Yönetişim ACA Tokeni, Acala platformunu geliştirmek için konsey üyelerinin seçimi, kararlar için oy kullanma yetkisi verir.
  • Algoritmik Risk Ayarı Faiz oranları veya teminat oranı gibi risk parametrelerini otomatik ayarlayarak riski azaltır.
  • Palet Dağıtımı Takımlar ACA Stake ederek Acala blok zincirinde yeni substrat paletlerinin dağılmasına imkan tanır.

Karura ise Acura’nın Acala’nın kardeş zinciri olup radikal innovasyon için çok zincirli likidite merekezidir.

Acala Network, COINS GROUP, Hypersphere Ventures, 1confirmation, ParaFi Capital, Divergence Ventures, Polychain, SNZ Holding tarafından 69.7 milyon dolarlık dev bir ön yatırım aldı. Partnerleri arasında ise Moonbeam, ChianX, Compound, Figment Networks, XANPOOL, Chainlink, PolkaWorld, Centrifuge, SNZ gibi firmalar bulunuyor.

Binance Borsası ACA Tokeni listeleyeceğini duyurdu. Gateio borsasından sonra ACA Tokeni 25 Ocak 2022 TSİ 15:00’da Binance Borsasında listelenecek. Kullanıcılar TSİ 09:00’dan itibaren Binance Borsasına ACA Token gönderebilir. Gateio Borsasında Binance’a ACA Tokeni gönderip Binance borsasında listelenme anındaki pump’tan yararlanılabilir.

ACA Token Nereden Alınır?

ICO’su 5 ay önce Tokensoft platformunda yapılan ACA Tokeni Polkadot’un Aralık ayında yapılan açık arttırmasını kazanmıştı ve 32.5 milyon adet DOT kilitlenmişti. Toplam arzı 1 milyar adet olan ACA Tokeni şu an hiçbir borsada bulunuyor Gateio Borsasında ise 25 Ocak 2022 TSİ 08:00’da listelenecek.
Bu Linkten Gateio Borsasına üye olarak ACA Token satın alabilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓