STEPN GMT Coin Nedir? GMT Coin Binance Ön Satış

STEPN GMT Coin Nedir? GMT Coin Binance Ön Satış

STEPN, Move to Earn bir sağlık ve fitness uygulamasıdır. Spor ayakkabı NFT’leri gerçek hayatta hareket eden ve spor yapan kullanıcılar NFT ödülleri kazanabilir. STEPN kripto paralara aşina olmayan kullanıcıların da cüzdan, takas, pazar yeri ve kiralama hizmetlerine erişmesini sağlar. GMT Tokeni ise uygulamanın native tokenidir.

GMT Tokeni Son 1 ayda %536 oranında artış göstererek 19 nisan 2022 tarihinde 3.79 dolar ile ATH seviyesine ulaştı. Şu anda fiyatı 3.47 dolar olan GMT Tokeni NFT’leri Binance NFT marketinde listelendi. Kullanıcılar ayakkabı NFT’leri ile yürüyüş yaparak GMT Tokeni kazanabiliyor. STEPN ayakkabıları şu an binance NFT Marketinde satılıyor. En ucuz STEPN Sneak’ı şu an 3.8 BNB yaklaşık 1600 dolar değerinde.

Axie Infinty benzeri fakat Move to Earn konseptiyle gerçekleştirilen ekosistemde Kullanıcılar NFT olan Ayakkabılar satın alarak token kazanıyorlar. Bu ekosistemin riski alınan NFT’lerin değerinin düşmesi sonucunda elde edilen karın azalması ve sonunda oyuna sonradan girenlerin zarar etmesidir. Axie Infity oyununda en düşük AXIE 500 dolar değerinde iken şu an 17 dolar…

GMT Tokeninin BSC ağındaki arz dağılımı ise oldukça heterojen %60’ı Binance Borsasındayken toplam arzın %90’a yakını top 10 cüzdanda bulunuyor. Bu da ani düşüşlere yol açabilir. Oyunun ödül tokeni GST Tokeni ise SLP Tokeni gibi ciddi düşüş yaşayabilir.

GMT Tokeni şu ana kadar Binance Smart Chain ağında 24,517 adet cüzdana ulaşmış ve toplam 379,389 adet transfer gerçekleştirmiş durumda oldukça aktif bir kullanım olduğunu görebiliyoruz. Solana ağında ise 37,638 adet GMT cüzdanı bulunuyor ve daha aktif.

STEPN dual token sistemine sahip olup GMT (Green Metaverse Token) ve GST (Green Satoshi Token) den oluşur. Kullanımları ise;

  • Yönetişim Uzun süre Stake edilen tokenler daha çok oy hakkına sahiptir.
  • Staking GMT stakerları, stake ödüllerinin dağıtımında rol almak için oy kullanabilir.
  • Protokol Geliri Oyundaki Spor ayakkabı gibi itemlerin yükseltmesi için kullanılır.

Ayrıca STEPN’in android ve IOS uygulaması bulunuyor. Her Sneaker NFT  farklı türleri, nitelikleri ve değerli taş yuvaları vardır. Oyunda Sneaker NFT’si olan kullanıclar hareket ederek para kazanır. Ayrıca bu spor ayakkabı sahipleri NFT’lerini kiralayarak para kazanabilir ve kiraladıkları kişilerle geliri paylaşabilirler. Platformdaki NFT marketinde kullanıcılar Sneaker NFT’lerini ve oyun içi itemleri satabilir.

STEPN, Sequoia Capital, Folius Ventures, Solana Capital, Alameda Research, 6th Man Ventures, DeFi Alliance, M13, Corner Ventures, Sfermion, Zee Prime Capital, Lemniscap, Spark Digital Capital, MorningStar Ventures, Openspace Ventures, Solar Eco Fund firmalarından 5 milyon dolarlık ön yatırım aldı. Toplam arzı 6 milyar adet olan GMT Tokeninin toplam arzının %10’u dolaşımda.

Son dakika gelişmeler ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi Telegram ve Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

GMT Token Binance Launchpad

Binance’in 28. launchpad projesi olan GMT Token ön satışı 2-9 Mart 2022 TSİ 03:00 tarihleri arasında kullanıcıların BNB Token miktarlarına göre yapılacak. 9 Mart 2022 TSİ 09:00-12:00 saatleri arasında sözleşmeyi onaylayan kullanıcıların bu 3 saat boyunca BNB Tokenlerini kilitlenecek ve 9 Mart 2022 TSİ 12:00’dan sonra hak ettikleri GMT Tokenleri ve BNB Tokenleri spot cüzdanlarına yansıyacak.

  • Toplam arzı 6 milyar olan GMT Tokeninden toplam arzının %7’si olan  420M adet GMT Tokeni dağıtılacak.
  • Ön Satış fiyatı 0.01 dolardır.
  • Sadece BNB Token bulunduranlar Ön satışa katılabilecek.

Ön Satışlar genelde BNB Fiyatını yükselitiyor. Binance Ön satışı açıkladı TSİ 12:00 saatinde BNB anlık bir yükseliş göstererek 424 dolara ulaşan BNB’nin fiyatı piyasanın düşmesiyle 400 dolara geriledi. Bitcoinin yükselmesi halinde BNB tekrar yükselişe geçer. Ayrıca Bu Ön satış büyük firmalar tarafından desteklenen ilk Binance ön satışı gibi görünüyor.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓