Bitcoin Tekrar Yükselişe Geçti Yeni Hedefi Ne?

Bitcoin Tekrar Yükselişe Geçti Yeni Hedefi Ne?

16 Mart 2022’den sonra yükseleceğini tahmin ettiğimiz yazımızda belirttiğimiz gibi o günden beri yükselişte olan Bitcoin dünkü AB’nin oylamsı sebebiyle düşüşe geçse de bugün tekrar yükselişe geçti. Amerikan Borsasından pozitif ayrışarak yükselmeye devam eden Bitcoin direnç Noktası 48’k ya doğru ilerliyor.

Grafikte de görüldüğü gibi Bitcoin 48K bölgesine iğne atıp 44k’ya kadar düştü. 44K yine destek olarak çalıştı ve Fibonacci 0.382 seviyesi olarak grafiğimizde görülüyor. En popüler Fibonacci seviyesi olan 0.382’den dönerek artışa geçen bitcoin önümüzdeki günlerde 48K seviyesini tekrar test edecek geçmesi durumunda ise psikolojik direnç 50k teknik direnç ise 52k olarak karşımıza çıkıyor.

Amerikan Borsasının pek hareketli olmadığı bir günde Bitcoin ve özellikle Ethereum’un oldukça hareketli görünmesi oldukça iyi bir sinyal fakat takip edilmesi gereken başka bir parametre olan Bitcoin Dominance. Bitcoin Dominance’ seviyesi %40’ın altına indiğinde Bitcoin yatırımcısı bir tehdit olarak görüp Bitcoin satışı yapabiliyor bu da piyasanın düşüşüne sebep oluyor. Ethereum ve altcoinler piyasa hakimiyiyetini artırırken Bitcoin’in de yavaştan artması gerekli. Şu an %41.85 olan BTCD hala güvenli seviyede %40’ın altına inmesi piyasa için risk teşkil etmekte.

Son dakika gelişmeler ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi Telegram ve Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓