Bitcoin Neden Düşüyor Düşüş Devam Eder Mi?

Bitcoin Neden Düşüyor Düşüş Devam Eder Mi?

29 Nisan günü Rusya’dan gelen olumsuz haberlerle beraber Amerikan Borsasın’da NASDAQ %4.17 SP500 ise %3.63 düşüş gösterirken Bitcoin %3.67 Ethereum ise %5.11 oranında düştü. BNB ise dün açıkladığı ön satış sebebiyle BTC karşısında artıda olmasına rağmen %3.27 düştü.

Amerikan Borsası Nisan ayında %13 düştü bu düşüş 2008’deki krizden bu yana en büyük aylık düşüş olarak kayıtlara geçti. Gün içerisinde Rusya’nın Ukrayna ile barış müzakerelerini sonlandırması ve Rusya’nın Gazprom firmasının Avrupaya olan gaz tedariğini kesmesi ödemeleri ise Ruble ile almak istemesi bu hafta piyasadaki düşüşün önemli sebeplerinden biriydi. Ayrıca FED’in önümüzdeki haftadaki toplantıda %0.75 faiz artırabileceğinin fiyatlandığını da iddia ediliyor fakat bu şu an için düşük bir olasılık.

Bitcoin’deki 16 Martta başlayan trend kağıt üstünde bitmiş görünüyor çünkü bitcoin neredeyse aynı fiyata geldi bundan sonra her ne kadar Bitcoinle ilgili olumlu gelişmeler olsa da Amerikan Borsa’sı ile önemli ölçüde korelasyonda olan Bitcoin Rusya-Ukrayna arasındaki krize ve FED’in faizi artırımına oldukça bağımlı görünüyor. Bitcoin önümüzdeki günlerde FED’in faiz kararına kadar düşüş gösterebilir FED’in %0.50 faiz artırması durumunda o gün içerisinde yine bir artış görebiliriz fakat bu artışın uzun vadeli olup olmayacağı yine önemli ölçüde Rusya-Ukrayna krizine bağlı. FED’in toplantısı 3-4 Mayıs’ta yapılacak faiz kararı ise 4 Mayıs çarşamba günü açıklanacak. Bu seneki FED’in diğer toplantıları ise; 14-15 Haziran, 26-27 Temmuz, 20-21 Eylül, 1-2 Kasım ve 13-14 Aralıkta gerçekleşecek. 5 Toplantı daha var ve beklenti en az 2 kez daha faiz artırılması yönünde.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓