Hold

Hold sayfasında güvenilir ve geleceği olan coinler paylaşılmaktadır. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var bir coinin market değeri ne kadar yüksekse volatilitesi o kadar düşük, market değeri ne kadar düşükse volatilitesinin o kadar yüksek olması beklenir. Bu çoğu coin için böyle olsa da bazı coinler yüksek market değerine rağmen spekülatif olabilmekte. Hold stratejisi uzun vadeli beklemeyi gerektirir. Bu süreyi minimum 6 ay olarak düşünebilirsiniz. Diğer stratejiler için bu linkten yazımıza göz atabilirsiniz.

Cardano(ADA)

Ada geçtiğimiz dönemde Coinbase Pro‘da listelenerek amerikan yatırımcılarıyla buluştu. Amerikan yatırımcılarının önemi büyük çünkü amerikalılar Binance global’i kullanamıyor. Amerika da çok büyük bir pazar olduğu için zaten çok popüler ve büyük beklentisi olan ADA’nın değerini artıracak gibi görünüyor. Daha önceden belirttiğimiz gibi Grayscale Bugün Portföyüne ciddi bir miktar %4.26 lık miktarda etkiledi. Bu da yaklaşık 1,2 milyar dolarlık yatırım demek. Alonzo Hard Forku 12 eylülde gerçekleşecek Cardano üzerinde akıllı sözleşmeler yapılabilecek bu da ADA’nın fiyatını uzun vadede artırabilecek etmenlerden biri. 3 doları geçtikten sonra 2 dolara kadar tekrar gerileyen ADA akıllı sözleşmelerin ekosistemde aktif hale gelmesiyle tekrar 3 dolar çıkması muhtemel. ADA son dönemlerde ciddi düşüş gösterse de 2022’de çıkış yapması bekleniyor.

Ripple(XRP)

XRP’nin SEC ile olan davası devam etse de davada olumlu gelişmeler yaşandı. ripple CEO’su Brad Garlinghouse xrp satarak suçlu bulunsa bile Davanın yargıcının “xrp satıp almak Ripple çalışanları dışındakiler için illegal değil” sözü tekrar coinbase gibi büyük borsalarda listelenme beklentisi yarattığı için piyasalara olumlu yansıdı. XRP’nin potansiyeli çok yüksek olsa da Dava sonucuna ve gelişmelere bağlı olduğu için stoplu yatırım yapmakta fayda var. XRP, SOLO Token Airdropuyla yükselişe geçmişti fakat airdroptan sonra yükselişini sürdüremedi.

Polkadot(DOT)

Geçtiğimiz hafta açık arttırma tarihleri açıklandıktan sonra fiyatında yükseliş görülen Polkadot’un kasım ayındaki artışıyla 4 kasımda 54.98 dolar ile ATH yapmıştı. Polkadot açık arttırmalarında DOT’un artması beklenebilir.

Son dakika gelişmeleri ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi telegram ve Twitter‘dan takip edeblirsiniz.

DAO Maker(DAO)

DAO Blockchain projelerini destekleyen lansmanının yapıldığı bir danışmanlık ve yazılım sağlayıcısının coini. ALICE Yeild protocol Elrond gibi projelerin lansmanlarının yapıldığı bir kurum. Bu projelere katılmak için kullanıcılar DAO stake etmek zorunda bu yüzde DAO’nun fiyatı istikrarlı bir şekilde artıyor. DAO’nun projelerinin yanında market cap’i hala çok kücük. sıralaması 300 lerde. Alice binance’da listelendikten sonra ciddi artış yaşadı Aynı şekilde Elrond EGLD‘ de binance da listelenmiş durumda. Uzun vadede bu başarılı projelerin yaratıcısı DAO’nun binance da listelenmesi oldukça muhtemel. DAO geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrasa da bunu telafi edeceğini açıklamıştı fiyatı bu yüzden düşse de tekrar 2.5 doların üzerine çıkmıştı. Ön Satışlarına katılma şartını 15 gün boyunca 2000 bin DAO’ya cıkarmasıyla yükselişe geçen DAO 6 doların üzerine çıktıktan sonra 4.5 dolara geriledi. DAO’un ATH seviyesi 8.71.
DAO gateio borsasında bulunmakta Bu linkten üye olarak alabilirsiniz

Ethereum(ETH)

Hold Sayfasına ilk eklenen coinlerden biri olan ETH 4300 doları gördükten sonra piyasanın genel düşüşünden en iyi toparlanan coinlerden biri oldu btc karşısındaki 0.0823 BTC’lik ATH’sina 0.0793 ile tekrar yaklaşan Ethereum bunu yakın zamanda kıracak gibi görünüyor. Her Portföyün demirbaşı olması gereken Ethereum Bitcoinden vazgeçmeye başlayan kurumsalların yeni gözdesi haline geldi. Londra Hard Forkuyla Prof of Work’ten Prof of Stake sistemine geçecek olan Ethereumda şu an stake edilen Ethereum miktarı 28.4 Milyar dolar. Bu stake edilen Ethereum ETH2 tamamlanana kadar çekilemiyor bu demek oluyor ki ETH’in arzı ciddi olarak azalmış durumda. 5 ağustos’da gerçekleşen Londra Hard Forku ETH fiyatına olumlu etki gösterdi ve ETH artışına devam ediyor. Ayrıca ETH’nin yakılmasından dolayı deflasyonist özelliği ETH arzını düşürüyor. ETH Burn botuna göre saat başı 150-200 ETH yakılıyor bu sebeple Ethereum arzı geçtiğimiz gün eksiye düştü çıkarılan ETH’den fazlası yakıldı. ETH piyasanın düşmesiyle beraber tekrar 3 bin doların altına düşse 2022 içinde de tekrar 4 bin doları görmesi mümkün.

AAVE

En popüler DeFi Borsalarından biri olan AAVE’de kitlenen toplam miktar 15.9 milyar dolar. AAVE’nin kurucu bugün attığı tweette kurumsal firmaların test ettiği bir havuzdan bahsettikten sonra AAVE artışa Geçti. Gerek yüksek faizleriyle gerek kurumsal firmalarla yapacağı anlaşmalarla uzun vadede daha da artması muhtemel. DeFi Tokenleri ciddi düşüşte olsa da Kullanıcı sayılarında ciddi artış görünmekte Santiment başta AAVE olmak üzere diğer DeFi tokenlerinden artış bekliyor. Ethereum’un artışıyla gözler Büyük DeFi Tokenlerine çevrildi Gas ücretlerinin düşmesiyle bir DeFi Sezonu görebiliriz. DeFi Lideri AAVE bu artıştan nasibini alacaktır. Avalanche ile yaptığı anlaşmadan sonra önümüzdeki aylarda başlayabiliecek DeFi patlamasında başı çekebilecek altcoinlerden. AAVE’nin ATH Seviyesi 661 dolar olup şu an 155 dolar ile bu seviyeden %76 aşağıda bulunuyor.

Binance Coin(BNB)

2021’in en çok artan coinlerinden biri olan BNB son 1 yılda %2245artış gösterdi. Bunun en büyük sebebi binance borsasındaki artış ve Binance smart chain‘in Ethereum a göre çok daha ucuza işlemleri sağlaması. Ayrıca burdaki BAKE CAKE gibi coinlerin oluşması BNB’nin değerini oldukça artırdı. Haziran Ayında NFT Market Açılışıyla beraber BNB’nin fiyatında bir artış görülse de beklenen etkiyi yapmadı. Binance’in ülkelerin regülatörleriyle şu dönem sorunları olduğu için BNB’nin fiyatı biraz geriledi fakat yeni etkinliklerle daha da artması hala muhtemel. Binance US CEO’sunun istifası ve Binance borsasının ülke regülattörleriyle yaşadıkları sorunlar BNB tokenini oldukça etkiledi. BNB bu sebeple potansiyelinin oldukça altında. Binance LaunchPad’indeki Ön Satışları takip ederek almak yerinde olabilir. Lazio Token Ön Satışı ile tekrar yükselişe geçen BNB hala BTC Karşısında düşük bir değere sahip. BNB Son dönemde SEC soruçturmasından dolayı değer kaybetse de uzun vadede artması beklenen tokenlerden.

Enjin Coin(ENJ)

Oyun dünyasında popüler olan ENJ son bir ayda %300 değer artışı gösterdi. Binance Smart Chain entegrasyonundan sonra yüksek fee ücretlerinden kurtulmasıyla Geçtiğimiz günlerde Gemini borsasında da listelenen NFT projesi ENJ nin gelecek parlak görünüyor. Enjin ekibinin oluşturduğu Efinity NFT ağı projesinin ön satışı coinlistte gerçekleştirilecek bu projenin de ENjin fiyatına uzun vadede olumlu yansıması bekleniyor. NFT oyunlarına ilginin artması Enjinin fiyatını uzun vadede artıracaktır. Enjin platformunda inşaa edilmiş oyunlardan bazıları ForestKnight, Dissolution, 9Lives Arena, War of Crypta

Bittorrent(BTT)

2021 ekim ayında gerçekleşecek Bittorrent Chain Lansmanıyla beraber konsensüs mekanizmasını aktif hale gelecek ve kullanıcılar onaylayıcı olarak gelir elde etmek için sisteme BTT Kilitleyecek. Bu Çapraz zincir uygulamasının BTT fiyatını uzun vadede artırması bekleniyor. BTT tokenleri BTTC ile değişti ve Bittorent Chain oluşturuldu uzun vadede proje başarılı olursa BTTC Tokene bir talep oluşturacaktır.

Güncel Haberler ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi telegramdan takip edin.

Stellar(XLM)

Geçtiğimi haftalarda ripple’in eski ortağı MoneyGram ile anlaşma sağlayan Stellar bu sayede XLM’nin fiyatını 30 centlerden 40’cente kadar artırmıştı. XLM market değerine göre 31. sırada bulunuyor ve zor günler geçiren XRP’nin yerini alabilir.

Fantom(FTM)

Son dönemde art arda ATH seviyeleri gören FTM özellikle yaptığı anlaşmalar ve başlattığı fonlar sayesinde yatırımcılarda yoğun ilgi gördü. Düşüşlerden genelde en iyi geri dönüş yapan tokenlerden biri olan FTM’nin şu anki fiyatı ATH’sından %44.3 düşük olan 1.93 dolar. FTM piyasanın artışa geçmesiyle 3 dolara tekrar yaklaşabilir geçtiğimiz ay 3 dolar seviyesini görmüştü.

GateToken

Coinmarket Cap’in büyümesinden en büyük nasibini alan borsalardan biri olan gateio volüme sıralamsında 6. sıraya kadar yükseldi. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise yaptıkları ön satışlar. Ön satışlara katılmak için gate tokeni bulundurmanız gerekiyor bu yüzden gate tokenin fiyatı gün geçtikte artıyor. 50 centlerde uzun süre gezinen daha sonrasında 12 dolara kadar çıkan Gate Token Genel piyasanın tekrar artması halinde 10 doları tekrar aşabilir. Başarılı ön satışları devam ettikçe değeri artmaya devam edecektir. Gate Tokeni gateio borsasına bu linkten üye olarak satın alabilrsiniz. Gate Token düşüşten önce 12 doların üzerine çıkmıştı şu an fiyatı ise 6.61 dolar.

Curve DAO(CRV)

Curve DAO Token(CRV) Basit arayüzü ve verdiği yüksek faizlerle AAVE’yi geride bırakarak Toplam kitlenen token değerinden birinci sıraya yerleşti. Kullanıcılara Kitledikleri Token başına CRV kazandıkları platform DAI USDT USDC gibi stabil tokenlere de oldukça yüksek faiz vermesiyle popüler hale geldi CRV Tokeni son 1 ayda %38 değer kaybetti DeFi tokenlerinin artmaya başlamasıyla tekrar yükselişe geçebilir.

Solana(SOL)

Son dönemde büyük çıkış yakalayan solana büyüyen ekosistemi ve hızlı blokzinciri sayesinde bir ethereum alternatifi. Coinbase’in listeledikten sonra tekrar artışa geçen en hızlı blokchain olarak bilinen solana uzun vadede yatırımcısına daha da kazandırak gibi duruyor. 40 dolarlardayken eklediğimiz Solana’nin fiyatı şu an 157 dolar. 214 dolar ile ATH yaparak 7. sıraya yerleşen Solana’ın daha yeni gelişen bir ekosistem olması ve Ethereum’dan hızlı ve ucuz olması daha gidecek çok yolu olduğunu gösteriyor. Doge coini geride bırakan Solana XRP ve BNB’yi geçmesi sürpriz olmaz. Solana’ 259 dolar ile ATH yaptıktan sonra bu seviyeden %63 aşağıda düştü şu an fiyatı 94 dolar ve tekrar yükselişe geçip 200 doların üstüne çıkması yönünde güçlü bir beklenti var.

Algorand (ALGO)

Proof of Stake prensibiyle calısan Algorant Büyük yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı. Geçtiğimiz ay Arrington Capital Algorand’a 100 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştı. ATH Seviyesinden bu yana %74 düşüş gösteren ALGO’nun fiyatı 91 cent.

Polygon(MATIC)

Son dönemin popüler tokeni MATIC Uniswap’a dahil olmasının ardından son 1 ayda %56 yükselerek 2.92 ile ATH seviyesine ulaştıktan sonra %41 oranında gerilese de Ethereum’un gaz ücretleri sorununu çözemediği sürece MATIC’in artması bekleniyor.

Burda paylaşılan yorumlar Yatırım tavsiyesi değildir. Genel piyasa beklentileridir. Alacağız kararlar ve riskler sizin sorumluluğunuzdadır. Ayrıca neredeyse bütün altcoinler Bitcoin fiyatıyla belli seviyede ilişkilidir. Bitcoinin fiyatındaki büyük iniş ve çıkışlar bu altcoinleri olumsuz etkileyebilir. Genel piyasa ve bitcoinin seyrine göre yatırım yapmakta fayda vardır.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓