Hold

Hold sayfasında güvenilir ve geleceği olan coinler paylaşılmaktadır. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var bir coinin market değeri ne kadar yüksekse volatilitesi o kadar düşük, market değeri ne kadar düşükse volatilitesinin o kadar yüksek olması beklenir. Bu çoğu coin için böyle olsa da bazı coinler yüksek market değerine rağmen spekülatif olabilmekte. Hold stratejisi uzun vadeli beklemeyi gerektirir. Bu süreyi minimum 6 ay olarak düşünebilirsiniz. Diğer stratejiler için bu linkten yazımıza göz atabilirsiniz.

Optimism (OP)

Ethereum Katman 2 çözümü optimist muthiş bir airdrop ile piyasaya giriş yapmıştı ve şu an Arbitrum’dan sonra en çok kullanılan ikinci katman 2 projesi. OP Tokeni ise Ethereum artışlarından nasibini alacaktır. Arbitrum’un muhtemel airdrop’u sonrasında ARBI tokeninden de benzer bir performans bekleyebiliriz.

SHIB

En popüler Meme tokeni olen SHIB arkadasındaki muthiş kitlesi ve çok fazla cüzdana sahip olması, bütün arzının dolaşımda olması, arz dağılımının homojen olması ve Binance’ın yaklaşık yarım milyar dolarlık SHIB tutmasını göz önünde bulundurursak boğa sezonunun bir bölümünde bir SHIB rallisi yaşamamız kaçınılmaz olur.

METISDAO

METIS projesi Ethereum’daki yazılım işlemlerini kolaylaştırmaya yarayacak bir proje METIS de Ethereum ekosisteminin büyümesiyle artışa geçebilir. METIS ATH Seviyesinden %95 aşağıda bulunuyor bu yüzden boğa sezonunda yükselişe geçmesi muhtemel.

Cardano(ADA)

Ada geçtiğimiz dönemde Coinbase Pro‘da listelenerek amerikan yatırımcılarıyla buluştu. Amerikan yatırımcılarının önemi büyük çünkü amerikalılar Binance global’i kullanamıyor. Amerika da çok büyük bir pazar olduğu için zaten çok popüler ve büyük beklentisi olan ADA’nın değerini artıracak gibi görünüyor. Grayscale’in de geçtiğimiz sene portföyüne eklediği Cardano Özellikle ABD’de oldukça popüler. Geliştiriciler açısından da Ethereum ve Cosmos’dan sonra 3. sırada yer alıyor.

Ripple(XRP)

XRP’nin SEC ile olan davası devam etse de davada olumlu gelişmeler yaşandı. ripple CEO’su Brad Garlinghouse xrp satarak suçlu bulunsa bile Davanın yargıcının “xrp satıp almak Ripple çalışanları dışındakiler için illegal değil” sözü tekrar coinbase gibi büyük borsalarda listelenme beklentisi yarattığı için piyasalara olumlu yansıdı. XRP’nin potansiyeli çok yüksek olsa da Dava sonucuna ve gelişmelere bağlı olduğu için stoplu yatırım yapmakta fayda var. Ripple davadan beklediğini alamaz ise XLM yükseliş gösterecektir.

Polkadot(DOT)

Geçtiğimiz hafta açık arttırma tarihleri açıklandıktan sonra fiyatında yükseliş görülen Polkadot’un kasım ayındaki artışıyla 4 kasımda 54.98 dolar ile ATH yapmıştı. Polkadot açık arttırmalarında DOT’un artması beklenebilir.

Son dakika gelişmeleri ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi telegram ve Twitter‘dan takip edeblirsiniz.

DAO Maker(DAO)

DAO Blockchain projelerini destekleyen lansmanının yapıldığı bir danışmanlık ve yazılım sağlayıcısının coini. ALICE Yeild protocol Elrond gibi projelerin lansmanlarının yapıldığı bir kurum. Bu projelere katılmak için kullanıcılar DAO stake etmek zorunda bu yüzde DAO’nun fiyatı istikrarlı bir şekilde artıyor. DAO’nun projelerinin yanında market cap’i hala çok kücük. sıralaması 300 lerde. Alice binance’da listelendikten sonra ciddi artış yaşadı Aynı şekilde Elrond EGLD‘ de binance da listelenmiş durumda. Uzun vadede bu başarılı projelerin yaratıcısı DAO’nun binance da listelenmesi oldukça muhtemel. DAO geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrasa da bunu telafi edeceğini açıklamıştı fiyatı bu yüzden düşse de tekrar 2.5 doların üzerine çıkmıştı. Ön Satışlarına katılma şartını 15 gün boyunca 2000 bin DAO’ya cıkarmasıyla yükselişe geçen DAO 6 doların üzerine çıktıktan sonra 4.5 dolara geriledi. DAO’un ATH seviyesi 8.71. DAO’nun fiyatı şu an 0.88 dolar ve ATH Seviyesinden %90 aşağıda.
DAO gateio borsasında bulunmakta Bu linkten üye olarak alabilirsiniz

Ethereum(ETH)

Altcoinlerin yükselmesi için Ethereum’un yükselmesi gerekiyor. Genelde ilk önce Bitcoin sonra Ethereum daha sonra da diğer altcoinler yükselişe geçer. Ethereum Bitcoin karşısında düşüşe rağmen iyi direndi ve hala mayıs 2022 ve temmus 2021 seviyelerinde. Ethereum’un market değeri açısından Bitcoini ileride geçmesi bekleniyor. Ethereum ağında bulunan tokenleri de hesaba katarsan Bitcoini şimdiden geçmiş görünüyor bile.

Ethereum Name Servis

En çok kullanılan ve NFT’leri Opensea’de en çok satılan projelerden biri olan ENS neredeyse bütün Ethereum ağı kullanıcılarının yakından bildiği ve kullandığı bir domain projesi. Ethereum Name Servis adresleri ile Metamask’ta direkt gönderim yapmam mümkün. ENS Tokeni de Airdrop ile piyasaya giriş yapmış ve ciddi oranda yükseliş göstermişti. şu an 2021 Kasım ayı ATH’sinden %86.7 aşağıda buluyor.

AAVE

En popüler DeFi Borsalarından biri olan AAVE’de kitlenen toplam miktar 5.5milyar dolar. Ayı piyasasında olmamıza rağmen AAVE platformuna güven tam. AAVE’nin optimism ve Arbitrum ağlarını da eklemesiyle platform tokeni AAVE potansiyelini ciddi oranda arttırdı. Katman ikilerin yükselişe geçmesiyle AAVE de yükselişe geçecektir.

Binance Coin(BNB)

Ayı piyasasında Bitcoin karşısında çok iyi performas gösteren BNB Tokeni son dönemdeki Binance Aleyhine çıkan çoğu da yanlış haberler sebebiyle düşüş gösterse de hala Bitcoin karşısında iyi bir konumda dikkatle izlenmesi gereken seviyeler ise 0.0132 BTC ve 0.01 BTC seviyeleri bu seviyelerin altına indiğinde düşüş devam edebilir. Fakat BNB Tokeni boğa piyasalarının vazgeçilmezidir.

IMX

İmmutable X’in tokeni IMX NFT alım satımlarını ücretsiz gerçekleştirebilmesi sebebiyle oyun projelerinin en büyük gözdesi. IMX Tokeni önümüzdeki boğa sezonunun en çok konuşulacak tokenlerinden biri olabilir. IMX Tokeni Coinlist Borsa’sının ön satışlarından biri olduğu için kilitli tokenleri açıldıkça düşüş gerçekleştiriyor. Birçok büyük yatırımcı IMX Tokeni sattı ve IMX ATH seviyesinden %95 düştü bu yüzden ciddi artış potansiyeline sahip.

Enjin Coin(ENJ)

Oyun dünyasında popüler olan ENJ Boğa piyasanın en önemli aktörlerindendi. Önümüzdeki Boğa piyasasında da Enjin önemli rol oynayacaktır. Kendi startup platformu Enjin starter ve kazandığı polkadot açık artırması sebebiyle yükselişe geçmesi muhtemel.

Güncel Haberler ve fırsatlardan haberdar olmak için bizi telegramdan takip edin.

Fantom(FTM)

Boğa piyasasında ciddi artış gösteren Fantom geliştiriclerin platformu terk etmesiyle ciddi oranda düşmüştü FTM Tokeni bu yüzden değerinin altında kaldı. Fantom’un geliştirici sayısı rakiplerine göre oldukça düşük bu sayı artarsa yükseliş görebiliriz.

Cosmos (ATOM)

2022 Haziran-Eylül arasından yaklaşık %200 artış gösteren ATOM Ethereum’dan sonra en önemli Katman 1 projesi olarak göze çarpıyor. Solana’nın ciddi darbe almasıyla Cosmos ön plana çıktı ve her geçen gün geliştirici sayısı artıyor. Cosmos şu an 145 geliştirici ile Ethereum’un arkasından 2. sırada yer alıyor. ATOM son dönemde ciddi çıkış yakaladığı için biraz daha düşüş gösterebilir fakat 5-6 dolar arasında kalmayı başarırsa alım yapılabilir.

Algorand (ALGO)

Proof of Stake prensibiyle calısan Algorant Büyük yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı. Geçtiğimiz ay Arrington Capital Algorand’a 100 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştı. ATH Seviyesinden bu yana %74 düşüş gösteren ALGO’nun fiyatı 91 cent.

Polygon(MATIC)

MATIC boğa ve ayı piyasalarında oldukça iyi performas gösterdi. Ethereum’un yapamadığı birçok şeyi yapmaya başlayan Polygon üzerindeki NFT’ler ve dapp’ler ile oldukça aktif çalışıyorlar. MATIC’in Boğa sezonununda ATH yaptığını görebiliriz.

Burda paylaşılan yorumlar Yatırım tavsiyesi değildir. Genel piyasa beklentileridir. Alacağız kararlar ve riskler sizin sorumluluğunuzdadır. Ayrıca neredeyse bütün altcoinler Bitcoin fiyatıyla belli seviyede ilişkilidir. Bitcoinin fiyatındaki büyük iniş ve çıkışlar bu altcoinleri olumsuz etkileyebilir. Genel piyasa ve bitcoinin seyrine göre yatırım yapmakta fayda vardır.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓