Binance Rehberi

Binance Yeni Üyelik ve Stratejiler

Binance dünyanın açık ara en büyük kripto borsasıdır. ikinci sıradaki rakibinin yaklaşık 10 katı işlem hacmine sahip olan Binance borasının puanı 10 üzerinden 9.7dir. Güvenilir ve birçok fırsatın olduğu bir borsadır.

Binance Global Üyelik

Binance’a bu linkten üye olduktan sonra mailinize gelen şifreyi girip mailinizi onaylayıp para yatırabilmek için de kimlik doğrulama yapmanız gerekiyor. Bu link binance global hesabının üyelik linkidir. Binance ın Binance global ve Binance TR olmak üzere iki sitesi bulunmaktadır. Binance globalde 300 den fazla coin varken BinanceTR o kadar olmasada birçok coin bulunuyor. Binance globale hesabı açtıktan sonra yine o mail ile Binance TR’ye girip TL yatırma ve çekme işlemlerini binancetr’ye aktararak yapabilirsiniz.

BinanceTR Üyelik

BinanceTR’ye üye olarak da TL atarak direkt kripto para alabilirsiniz. BinanceTR’ye bu linkten üye olduktan sonra Türk Lirası göndererek birkaç dakika içerisinde kripto para alımı yapabilirsiniz. BinanceTR’nin avantajı Türk Lirası yatırabilmeniz ve çekebilmenizdir. Daha detaylı ve daha fazla coini alıp satabileceğiniz bir deneyim için Binance Global uygulamasını kullanmalısınız.

Uygulamada ana sayfaya geldikten sonra sol üst köşedeki ikona tıklayıp açılan sayfada sağ üstte doğrula butonuna tıklayıp, bilgilerinizi girdikten sonra, kimlik doğrulama kısmına kimliğiniz bir fotoğrafını ve selfie’nizi çekip yüklemeniz gerekiyor. bu işlemler hesabınızın güvenliği için önemli ve oldukça kısa sürüyor.

Daha sonra güvenlik ayarları için tekrar ana sayfa ve güvenlik ayarlarına tıkladıktan sonra Google doğrulama eposta ve sms doğrulaması göreceksiniz. isterseniz google doğrulamayı aktif ederek daha güvenli giriş çıkış yapabilirsiniz. bunun için google doğrulama uygulamasını indirip yeni hesap ekle dedikten sonra

Binance’da her coin usdt ile alınıp satılmıyor birçok coin Bitcoin(BTC) ile veya BAKE ve CAKE gibi binance’in tokenleri BNB ile alınıp satılıyor. BNB binance’ın kendi coinidir. BUSD ise binance in kendi sabit para birimidir. BUSD ve USDT sabit para birimleri olup 1 dolara eşittirler.

Binance futures ise kaldıraçlı işlemlerin yapıldığı ayrı bir platform. Kaldıraçlı işlemler risklidir. basit olarak anlatmak gerekirse 10 kat kaldıraçlı işlem yaptığınızda 100 dolarla 1000 dolarlık bir işlem yapmış olursunuz. yani %10 luk bir artış olduğunda 100 dolarla 10 dolar kazanacakken X10 kaldıraçta 100 dolarla 100 dolar kazanırsınız. tabii düşüş olduğunda da aynı oranda kaybedersiniz. Bu yüzden X10 kaldıraçtan fazlasını acemi iseniz denemeyin. Bir coin gün içerisinde sürekli artsa bile dalgalı bir artış gösterecektir. o yüzden yüksek kaldıraçlarda bu dalgalanmalarda paranız sıfırlanabilir. fakat x10 yaparsanız gün içersindeki büyük artışlardan kar elde edebilirsiniz. BTC ve ETH gibi coinlerde kaldıraçlar çok riskli degildir fakat altcoinlerin volatilitesi yüksek olduğu için kaldıraç riskli olabilir.

Bu yazıda Binance a üye olmayı, nasıl işlem yapıldığını Binance futures ile kaldıracı, stop loss kullanımını ve bazı trade stratejilerinden bahsedeceğim.

Binance Kaldıraçlı İşlemler Kullanımı Detaylı Anlatım


Kaldıraç için Binance futures özelliğini kullanmanız gerekiyor. Bunun için işlem yapabilmek için cüzdan sekmesine girdikten sonra transfere tıklayıp spottan USD M futures e transfer yapmanız gerekiyor. transferden sonra futures sekmesinden kaldıraçlı işlem yapabilirsiniz. kaldıraçlı işlemlerle ilgili bilgi yazının devamında verilecektir.

Stop Loss Nedir?

Stop loss bütün borsalarda kullanılan bir özelliktir. Basit olarak bir coin alırken aldığınız riski azaltmaya yarar. Örneğin 55 bin dolardan bitcoin aldınız ve düşmesinden oluşacak riski azaltmak için 53 bin dolardan sat emri verebilirsiniz. Bitcoin 53 bin dolara düştüğünde sat emriniz otomatik gerçekleşir. Stop fiyatı 53100 satış fiyatı da 53000 olarak verebilirsiniz. Bu şu anlama gelir. market fiyatı 53100 e düştüğünde 53000 dolarlık satış emri ver.

Stop loss daha güvenli yatırım yapmanızı sağlar. Stop loss fiyatınız sizin aldığınız riski belirler. 100 dolar fiyatından aldığınız bir coin in, stop loss için 95 dolara koyarsanız %5 lik bir risk almış olursunuz. fakat market fiyatı 90 dolara düşüp tekrar 100 doları geçerse olası bir fırsatı kaçırırsınız. Yüksek market değerine sahip coinler BTC ve ETH gibi ya da BNB gibi çok fazla dalgalanma yaşamaz. Bitcoinde stop loss gerekmeyebilir. Fakat market değeri ilk 100 de olmayan coin veya tokenlerde stop loss u kullanmanızda fayda vardır. Önerilen risk marjı 1 e 3 tür. diğer bir adıyla reward risk ratio. (risk getiri oranı) olsa da bu kuralı uygulamak zorunda degilsiniz. 1 e 3 alınan riskte 100 dolardan aldığınız bir coinin stop loss u 95 ise satış fiyatı da 115 olmalı. 5 dolar risk edip 15 dolar kazanç beklentisi yani oran 1 e 3.

Efektif Trade Stratejileri Nelerdir?

Sadece coinler için değil hisse senedi, dolar, altın gibi varlıklar için de kullanılan stratejilerdir.

News Trading haberlere ve duyumlara göre alım satım yapmak. Kısa vadede en efektif stratejilerden biridir. özellikle bitcoin borsasında. Bir coin ve block zinciri firmasının yaptığı anlaşmalar veya hard forklar yatırımcıların oldukça ilgisini çekmektedir. Geçenlerde olan ADA hard fork’u ADA nın değerini ciddi oranda arttırdı. CHZ nin takımlarla yaptığı anlaşmalar CHZ’nin değerini son 1 ayda %600 oranında artırdı. ripple in SEC ile davası da XRP’nin fiyatını olumsuz etkiledi. Davanın olumlu sonuçlanması XRP’yi tekrar eski günlerine getirebilir.

Swing Trading Daha çok teknik analize dayanan bir alım satım stratejisidir. Yatırımcı piyasadaki dalgalanmalara bakarak fiyatın düşeceğini öngörürse short poziyonu alır (Açığa satış) artacağını düşünüyorsa long pozisyonu alır. spot alış ve satıştan farklı olarak. poizyon açmak bellirli bir süreliğine o hisseyi kiralamak anlamına geliyor. Binanceda long ve sort pozisyonları için 12 saatte bir komisyon ödenir. Ayrıca long ve short pozisyonlarında kaldıraçlı işlem yapabilirsiniz.

Day Trading Günlük alım satım yapmaktır. Bu daha çok tam zamanlı bir iş gibidir. Günlük traderler, piyasa açılış ve kapanış saatleri arasındaki fiyat dalgalanmalarından yararlanır.

Hold veya Hodl uzun vadeli yatırımlar için kullanılan bir terim. Bitcoinin veya bir altcoinin 1 ay 6 ay veya 1 yıldan daha fazla sürede değerleneceğini düşünerek alıp beklemek ile olur. Genellikle en cok para kazandıran yatırım stratejisi budur. Çünkü yatırımcılar belirli bir kardan sonra yatırımlarını realize etmek ister bu yüzden satarlar. Fakat uzun vadede öngöremedikleri değerlere çıkarsa ciddi bir fırsat kaçırmış olurlar. Bitcoin veya Ethereum’dan çok ciddi para kazananlar genelde Holdculardır. Çok önceden almış aldığı coini unutmuş veya çok artacağına inanarak yıllarca tutmuş kişiler çok ciddi kazanç elde etmiştir. Bu artık bitcoin için çok mümkün olmasa da iyi projeler sunan altcoinler için orta vadede çok ciddi kazançlar elde etmek mümkün.

↓↓↓ Güncel Haberler ve Fırsatlar İçin Bizi Twitter ve Telegramdan Takip Edin ↓↓↓